سومین روز برگزاری کنگره شانزده حزب دمکرات

اعضای شرکت کننده در کنگره بعد از دو روز بحث درخصوص گزارش کمیته مرکزی، نهایتاً روز دوشنبه مواد طرح شده در گزارش مذکور را تصویب نمودند. همچنین شرکت کنندگان در مورد برنامه و اساسنامه به بحث و گفتگو پرداخته و آن را به تصویب رساندند.
– آسو حسن زاده، اسماعیل بازیار و ملاعبدالله حسن زاده در کنگره عنوان داشتند که شخص دبیرکل توسط اعضای شرکت کننده در کنگره انتخاب شود نه اعضای کمیته مرکزی که این امر با مخالفت اعضای کمیته مرکزی کنگره ۱۵ روبرو شده و مقرر گردید به رأی کنگره گذاشته شود. لازم به توضیح است که اگر دبیر کل توسط کنگره انتخاب شود، شانس آسو حسن زاده برای کسب این پست بیشتر از مصطفی مولودی می باشد.
– در کنگره عده ای مطرح نمودند که اسم روژهلات کردستان به نام حزب اضافه گردد(حزب دمکرات روژهلات کردستان) که با مخالفت اعضا مواجه شده و عنوان نموده اند که : «این خواسته جناح مقابل است که ما اسم خود را عوض کنیم و به نفع طرف مقابل می باشد.»
– در کنگره مطرح شد که کمیسیون دفاع از اساسنامه و محدودیت دو دوره دبیرکلی از برنامه و اساسنامه حزب حذف گردد که با استقبال اکثریت شرکت کنندگان مواجه گردید.
– برگزاری کنگره ملی کرد یکی از مباحث کنگره بود که عنوان شد که این مسائل در راستای اهداف پارت دمکرات عراق می باشد و حزب نباید دنباله رو برنامه های آنها باشد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.