چهارمین روز برگزاری کنگره شانزده حزب دمکرات

دیار و نادیار

روز سه شنبه و چهارمین روز از برگزاری کنگره شانزده حزب دمکرات جناح انشعابی، شرکت کنندگان در کنگره ابتدا به مسائل مربوط به تغییرات در برنامه و اساسنامه پرداخته و با کمی تغییرات جزئی آن را به تصویب رسانده اند و محدودیت ۲ دوره دبیر کلی نیز حذف گردید.
در ادامه کنگره، خالد عزیزی برای حاضرین صحبت نمود و عنوان داشت : «من پست دبیرکلی را نخواهم پذیرفت و دلایل این کار هم مانع تراشی کمیته مرکزی و همراه نبودن آنها می باشد. … من برای ادغام دو جناح حزب، تلاشهای زیادی کردم و کمیته مرکزی همیشه بر سر راه مانع ایجاد می کرد … مذاکره با جمهوری اسلامی یکی از پروژه های من بود که به خوبی پیش می رفت، ولی به خاطر این کار، انتقادات شدیدی از من شد و موانع بزرگی بر سر راه آن ایجاد نمودند … در حال حاضر در کنگره ۳۲ نفر به عنوان مهمان حضور دارند، کمیته مرکزی حتی اجازه ندادند همسر بنده به عنوان مهمان در کنگره حضور داشته باشد …. دفتر سیاسی و کمیته مرکزی به من گفتند که شما حزب را ارزان فروخته ای، حتی اگر ۲ دوره دبیرکل هم حذف شود، نمی توانی دبیرکل شوی…»
خالد عزیزی این مطالب را در حال گریه عنوان کرد و پیشمرگان تحت تأثیر قرار گرفته و بیش از ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان در حمایت از وی سالن برگزاری کنگره را ترک و عنوان کرده اند: «اگر خالد عزیزی دبیرکلی را قبول نکند، روز چهارشنبه به محل برگزاری کنگره برنخواهیم گشت.»

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.