۲۸ مرداد سالروز غائله اشرار

سایت افشاگری کومله:

28 مرداد سالروز غائله اشرار

در سال های اولیه پیروزی انقلاب، وظیفه کومله و دمکرات، ایجاد تفرقه و افکار تجزیه طلبانه در میان مردم کردستان بود. اشرار تجزیه طلب کومله و دمکرات مامور اجرای فرامین بیگانگان شدند، آنها  به خواست بیگانگان و دشمان قسم خورده ملت ایران،در وهله اول اعتماد مردم کردستان را جلب کرده،عضو گیری کردند و در نهایت با انجام عملیاتهای تروریستی، منطقه کردستان را به آشوب کشانند.

 و برای این منظور نیز از قاسملو از حزب دمکرات کردستان،فواد مصطفی سلطانی، محمد حسین معینی معروف به خانه،سید ابراهیم علیزاده و عبدالله مهتدی از کومله، دعوت کرده و این افراد را برای رهبری این دو حزب انتخاب کردند.

 این افراد پس از طی دوره های آموزشی تروریستی به کردستان ایران بازگشتند و در اولین اقدام به خواست اربابان خود، گروههای کومله و حزب دمکرات کردستان را تاسیس کردند. با بازگشت سرکردگان انتصابی این گروههای تروریستی، در گام دوم،اقدام به عضو گیری کرده و تعدادی از جوانان خام و ساده دل روستایی را با شعار حمایت از کارگران و زحمتکشان ، تساوی حقوق زن و مرد،آزادی،برابری و حکومت کارگری،خودمختاری برای کردستان و دمکراسی برای ایران، جذب خود کرده و تبلیغات فراوانی را بر علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران،در کردستان براه انداختند.

و در گام دوم، با آموزش هایی که از  بعثی ها و تحت هدایت سیا و موصاد،فرا گرفته بودند، اعضای جدید خود را سازماندهی کرده و در گام سوم نیز به مقرات و پایگاههای مردمی حمله کرده،کشتند و سر بریدند.

اوج این آشوب های کومله و دمکرات،در پاوه استان کرمانشاه به وقوع پیوست که در اقدامی هماهنگ،به مردم بی دفاع پاوه حمله کرده، نه تنها به بیماران و زخمی های بیمارستان رحم نکرده بلکه ضمن به آتش کشیدن مغازه ها و خانه های مردم حامی جمهوری اسلامی،به زنان  و دختران باکره تجاوز کرده، گوش شوهرانشان را می بریدند و در آخر نیز در چندین مورد مشابه،تعداد زیادی از اعضای چند خانواده را قتل عام کردند.

امام خمینی(ره) که از ماجرا مطلع شدند به شهید بزرگوار دکتر چمران دستور دادند برای دفاع از مردم بی سلاح به پاوه بروند و این منطقه را از لوث این اشرار پاک کنند.

شهید دکتر چمران، تنها با تعدادی از نیروهای سپاه که تعدادشان به انگشتان دست هم نمی رسید، این گروهکها را وادار به عقب نشینی کردند و ضد انقلاب نیز به کردستان عقب نشینی کردند و در این منطقه به عملیاتهای تروریستی خود، ادامه دادند و کردستان را به آشوب کشیدند.

 آنها با این کارها و  کوششى که داشتند، مى‏خواستند نگذارند که این مملکت، سر و سامان پیدا بکند. در همه شلوغی‌‌هایى و آشفتگی‌هایى که وجود داشت، گروهکهای کومله و دمکرات،دست داشتند.آنها می خواستند که نگذارند یک آرامشى در کشور،ایجاد، بشود و مملکت سامان پیدا کند. این گروهکها قبل از انقلاب تلاش زیادی کردند که شاه از کشور فرار نکند اما وقتی موفق نشدند، برای ضربه زدن و سرنگونی جمهوری اسلامی با سیا و موصاد، هم قسم شدند.

کومله و دمکرات  از جمهوری اسلامی می ترسیدند،هم از جمهوریش؛ از اسلامش. آنهایى که قلمهایشان یا تابع آنها بود یا از باب اینکه خودشان توجه نداشتند و غربزده شده بودند، شروع کردند، نوشتن به اینکه دیگر اسلام را مى‏خواهد چه کند؟ همان جمهورى باشد؛ جمهورى دمکراتیک باشد؛ آخرش هم دیگر راضى شده بودند به اینکه جمهورى اسلامى دمکراتیک باشد. اینها از اسلام مى‏ترسند و از نظام اسلامى، هم بی نهایت، وحشت دارند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از روش هایی که اشرار مسلح و تجزیه طلب کومله و دمکرات، برای ساقط کردن نظام از آن استفاده کردند،مدل تجزیه از درون بود. یعنی اینکه با برانگیختن احساسات قومی در تمام مناطق مرزی غائله ای به راه انداختند که اگر چه همه آنها خنثی شد،اما هزینه های زیادی را بر ملت ایران تحمیل کرد.

اندکی پس از طرح شعارها و میتینگ های کمونیستی و ضد اسلامی،  این پروژه و طرح از سوی اشرار کومله و دمکرات، وارد فاز نظامی شد.وآنها با اقداماتی از قبیل تظاهرات مسلحانه،حمله به مقرهای سپاه و کمیته و…باعث رعب و وحشت در منطقه کردستان ایران، شدند وشدت بحران به حدی بود که امام(ره)از سپاه وارتش خواستند که هماهنگ باشند ودر سرکوبی اشرار کردستان وابسته به اجانب، همکاری کنند.

 اشرار خائن،وطن فروش و مزدور، در گرماگرم حمله صدام حسین به میهن عزیزمان، دست در دست آنها به مردم بی دفاع حمله می کردند.حمایت عراق و شخص صدام حسین معدوم، از اشرار ضد انقلاب دمکرات و کومله، به حدی بود که طی دو سه روز درگیری ،عراق بین بیست تا سی هزار اسلحه بین پیشمرگان کومله و دمکرات، پخش کرد.

هر ساله در ۲۸ مردادماه و در چنین روزهایی اشرار کومله و دمکرات، با صدور بیانیه هایی، از این روز با نام سالروز حمله همه جانبه جمهوری اسلامی به مردم کردستان یاد می کنند!!!!

در حقیقت ۲۸ مرداد روز پاکسازی کردستان از وجود و لوث اشرار کومله و دمکرات بود.

 نیم نگاهی به ۲۸ مرداد  و غائله کردستان:

حزب دمکرات کردستان پس از ۳ دهه سکوت در فردای پیروزی انقلاب اسلامی با شعار خود مختاری ولی به واقع برای جدایی کردستان از ایران ،آن هم با حمایت بیگانگان به خصوص آمریکا فعالیت خود را آغاز کرد.

 کومله نیز با شعار،آزادی،برابری و حکومت کارگری در کردستان!!! فعالیت خود را آغاز کرد.

حمله به پادگان های نظامی ،کمین و کاشت مین در سر راه نیروهای نظامی ،ترور واعراب افراد بومی وغیر بومی ،مصادره و به آتش کشیدن امکانات دولتی و اخاذی از مردم و..از جمله اقدامات تخریبی حزب دمکرات  و کومله بود.

جنایات حزب دمکرات و کومله، به حدی وحشتناک و غم انگیز بود که امام(ره)طی ۲۰ روز ۲۴ حکم،پیام وسخنرانی درباره کردستان داشتند واز آنها به عنوان اشرار ،خرابکار،مفسد وخیانتکارنام برده و از قوای انتظامی خواستند هر چه سریعتر به این غائله خاتمه دهند.

حضرت امام(ره) در این پیام ها حتی وارد جزئیات هم شدند، امام بزرگوار ، در بیاناتی فرمودند: “اینها سر پاسدارها را بریدند،زن های مردم را به گروگان بردند،دست رنج مردم را به آتش کشیدند.به قوای انتظامیه و سپاه دستور اکید داده ام که غائله کردستان را ختم نموده و مردم شریف آن را از دست ضد انقلابیون نجات دهند.” و امنیت را برقرار کنند.

پس از آنکه هزاران نفر از عناصر حزب بعث عراق و گروهک های ضد انقلاب وابسته به بیگانگان مانند کومله ،فدائیان خلق و حزب دمکرات کردستان در مرداد ۵۸ به شهر پاوه هجوم آوردند ،این شهر را تصرف کرده و دست به جنایات زدند.این فاجعه خونین با عکس العمل شدید امام خمینی(ره) مواجه شد.

فرمان امام (ره)برای آزاد سازی پاوه چنین بود”…به دولت و ارتش و ژاندارمری اخطار میکنم اگر با توپ ها و تانگ ها وقوای مجهز تا ۲۴ ساعت دیگر حرکت به سوی پاوه نشود ،من همه را مسئول می دانم .

من به عنوان رئیس کل قوا به رئیس ستاد ارتش دستور می دهم که فورا با تجهیزات کامل عازم منطقه شوند وبه تمام ارتش و ژاندارمری دستور می دهم که-بی انتظار دستور دیگر و بی فوت وقت-با تمام تجهیزات به سوی پاوه حرکت کنند وبه دولت دستور می دهم وسایل حرکت پاسداران را فورا فراهم کنند.تا دستور ثانوی من مسئول این کشتار وحشیانه را قوای انتظامی می دانم ودر صورتی که تخلف از این دستور نمایند،با آنان عمل انقلابی می نمایم…”

صبح روز بعد قبل از اذان صبح، موج افرادی که بنا به فرمان امام حرکت کرده بودند به روانسر رسیدند وبعد از نماز صبح تعداد افراد آنقدر زیاد شد که فقط به افراد سپاهی وارتشی اجازه عملیات داده شد.وستونی با صلابت و قدرت به حرکت در آمد که رعب و هراس در دل اشرار انداخته بود.

همزمان با آنها امیر خلبان محمد کریم عابدی  با یک فروند هلیکوپتر شونک و ۵۰ نفر از نیروهای زبده لشکر ۲۱حمزه با حمایت ۳ هلیکوپتر کبرا به خلبانی شهید شیرودی،شهید کشوری و شهید پیشگاه هادیان نیز برای شکست حصر پاوه به حرکت در آمدند.

حرکت ستون باعث متواری شدن دشمن در ارتفاعات شد که تا کنون با سلاح های سنگین به آن ها حمله نشده بود و صدای شلیک های بی وقفه ترس در وجودشان افکنده بود.

با ورود با صلابت ستون به داخل شهر ضد انقلابیون به هر سو گریختند،تعدادی خود را در میان مردم پنهان کرده بودند.سپاه وارتش بر شهر چیره شدند و ارتفاعات از اشرار تهی ماند.

آزاد سازی پاوه در روز ۲۶ مرداد سال۵۸ صورت گرفت. پیش بینی هایی که می شد، نشان داد که چقدر این خط برخورد و خط پاکسازی کردستان از لوث جنایتکاران کومله و دمکرات، درست بود و باید این اقدام،انجام می شد و با این کار،مردم کردستان به امنیت و آرامش رسیده اند .

دست آخر نیز، کومله و دمکرات وابسته به بیگانگان،در آنسوی مرزها، و در کنار بیگانگان و دشمنان ملت ایران،جای گرفته اند.این گروههای تجزیه طلب و مزدور بعثی، نزدیک به ۳۰ سال است که در عراق،امریکا و کشورهای اروپایی،پناهنده شده اند تا بتوانند از آنجا و نزدیک اربابان خود، اهداف تجزیه طلبانه خودشان را پیاده کنند که این خواب و رویای آنها،هرگز تعبیر نخواهد شد.

تکرار قضیه ۲۸ مرداد به این دلیل از سوی اشرار کومله و دمکرات،هر ساله صورت می گیرد که چون،اشرار مسلح کردی،در برنامه هایشان برای سرنگونی نظام با شکستی همه جانبه مواجه شده اند و دست این بیگانه پرستان کومله و دمکرات از مناطق کردنشین ایران، به تمامی قطع شده است.

یکی از پروژه های این گروههای تجزیه طلب کومله و دمکرات، تحریک احساسات مردم کردستان بوده و هست. آنها با پروژه های مانند: از تروریست،شهید ساختن و قهرمان یاد کردن، سعی در برانگیختن احساسات مردم دارند.

 در اینجا به چند نمونه از این شهید سازی ها از افراد تروریست توجه کنید:

چند سال قبل، فرزاد کمانگر و تعدادی از تروریستهای گروهک امریکایی پژاک، به دام نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی افتادند. افرادی که ترورهای زیادی را انجام داده بودند و قصد داشتند در اماکن مذهبی نیز بمب گذاری کنند. این افراد پس از دستگیری و محاکمه به اعدام محکوم شدند.

 پس از اعدام این تروریستها، گروههای کومله و دمکرات، از این تروریستها شهید ساختند و آنها را شهیدان کردستان نام نهادند!!!! بطور مثال از فرزاد کمانگر تروریست گروه پژاک، به عنوان معلم آزادیخواه!!!! نام بردند.

یا چند سال قبل  “شوانه سید قادری” یکی از اشرار و قاچاقچیان مهاباد، دستگیر و اعدام شد. این فرد چندین فقره سرقت مسلحانه و ۴ قتل و تجاوز در پرونده خود داشت. پس از اعدام این قاتل، اشرار کومله و دمکرات، از او نیز به عنوان مبارز کرد یاد کردند!!!!

گستاخی و بی شرمی این اشرار تمامی ندارد.

گروهک کومله در طی دو سال اخیر، ۳۰ نفر از اعضای تیم های تروریستی خود را روانه کردستان ایران کرد، که البته با همت و تلاش مامورین وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همگی به هلاکت رسیدند.

سرکردگان گروههای تجزیه طلب کومله و دمکرات، همیشه اذعان داشتند که کسانی حکومت را بدست خواهند گرفت یا اینکه ماندگاری در حکومت خواهند داشت که اکثریت مردم با حکومت و یا سازمانهای دولتی،همراه باشند و این پایداری چند دهه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی،تعبیر همین ارزیابی سرکردگان این گروههای تجزیه طلب و بیگانه پرست می باشد.

و امروزه پس از ۳۰ سال از عمر این نظام اسلامی، مردم قهرمان کردنشین،نشان داده اند که همراه با حکومت مردمی خودشان هستند و در عمل ثابت کرده اند که حرف شنوی از اشرار کومله و دمکرات،نداشته و نخواهند داشت.

مردم کردستان علی رغم خواست این اشرار برای تحریم انتخاباتهای نظام و یا عدم استقبال از مسئولین نظام، پرشورتر از تمام مردم ایران هم در صحنه های مختلف انتخابات مشارکت حداکثری داشته اند و هم در استقبال از مقام معظم رهبری امام خامنه ای(دامت برکاته).

 استقبال عظیم و پرشور مردم کردستان در سال گذشته از رهبر بزرگوارمان، نشان داد که مردم کرد، هرگز تن به خواسته های این اشرار نداده اند.

 دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران نیز،حساب اشرار تجزیه طلب کومله و دمکرات تروریست را از مردم کرد، جدا می دانند.

به راستی استکبار جهانی مطالعه‌ای از مردم کردستان نداشت و در طراحی و فرضیات خود اشتباه فکر می‌کرد چرا که آنها احساس می‌کردند که ملت ایران اعم از قومیت‌های کرد، عرب، بلوچ، ترکمن، ترک و لر دیدگاه واگرایی به مرکزیت نظام و ایران و انقلاب اسلامی دارند و می‌خواستند از این طریق و زاویه وارد عمل شده و با مطرح کردن شعار خودمختاری یا جداسازی مناطق از کشورمان به عنوان شعار تفرقه‌افکن به مردم این مناطق القا کنند.

مردم این مناطق مرزی اعم از جوانان و مردان با تشکیل پیشمرگان کرد مسلمان از مرزهای شرف و عزت و سربلندی دفاع کردند و نسبت به حفظ تمامیت ارضی کشور جنگیدند و در برابر متجاوزان ایستادگی کردند.

 تمام نقاط و جای جای خطئه سرسبز کردستان و منطقه شمال غرب کشور یادآور ایثارگری، از خودگذشتگی و پایمردی شهدا و جانبازان و ایثارگران این منطقه از میهن اسلامی است.

واقعه ۲۸ مرداد ‌ماه را می توان به‌عنوان روز مقاومت و ایثار مردم کردستان نام برد،روز پاکسازی کردستان از لوث تروریستها و اشرار مسلح کومله و دمکرات نامید.

برگرفته است وبلاگ کومله ۱۹۱۷

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.