کرونا و جنگ رسانه ای حدکا بر ضد پژاک

ویروس کویید ۱۹ که با نام کرونا شناخته می شود ویروسی است مهیب ، همه گیر و کشنده که فعلا بدون درمان مانده است . کویید ۱۹ تقریبا همه جهان را درگیر خود نموده است و محدود قسمت هایی از این کره ی خاکی پیدا می شود که هنوز پای کرونا به آنجا نرسیده باشد. کشورهایی مانند کره شمالی و تاجیکستان و کمپ های تحت کنترل حدکا و حدک و کومله ها و پارت آزادی و پژاک و پ ک ک تنها نقاطی از جهان هستند که هنوز آثاری از کرونا در آنها یافت نشده است .

منابع خبری دیار و نادیار در داخل احزاب کردی از ترس وافر رهبری و اعضای این احزاب از ابتلا به کرونا خبر داده اند و تقریبا کرونا این احزاب را منزوی و بدون فعالیت نموده است و دیگر هیچ گونه اجتماعی در کمپ ها برگزار نمی شود و رهبران نیز خود را کاملا قرنطینه نموده اند و حتی الامکان از مقرها و کمپ ها نیز گریخته اند و در این بین شدیدترین کنترل و نظارت بر اخبار مربوط به ابتلای اعضای گروهک ها به کرونا صورت می گیرد و تا حد ممکن آمار حتی از اعضا نیز مخفی نگه داشته می شود .

در این بین مهمترین مسئله ای که کرونا نتوانسته بر آن فایق آید ، آتش عناد و دشمنی همیشگی احزاب کردی با یکدیگر است و برخی از این احزاب کرونا را فرصت و موهبتی الهی می دانند که به وسیله ی آن اولا : اختلافات داخلی بین اعضا برای مدتی مسکوت می ماند و ثانیا در صورت ابتلای احزاب رقیبشان به این ویروس و تلف شدن نیروهای رقیبشان ، احزاب کمتر تلفات دیده برنده خواهند بود و می توانند در نبود و نابودی رقیب بهتر و بیشتر جولان دهند لذا کانال های وابسته به احزاب کردی وارد کارزاری جدید می شوند .

کارزاری که هدف از آن مایوس کردن طرفداران حزب رقیب است . طبق برآورد بیشترین فعالیت در این عرصه مربوط به رسانه های زرد حدکا مانند ” نیشتمان جوان ” و ” دژی خائنان ” می باشد که عمده ی اخبار مربوط به کرونا در بین پژاک و پ ک ک  را منتشر می نمایند .

کانال نیشتمان جوان در مطلبی تحت عنوان خبر فوری !! چنین می نویسد :

” #فـــوری

فوت یک گریلا #پژاک شاخە #پ_ک_ک با کرونا .

یک گریلا در نزدیک روستای #دیوزناو #کامیاران بر اثر کرونا جان باخت.

و کانال ” دژی خائنان ” نیز چنین می نویسد :

به علت بازگشت عده ای از مسئولان پ ک ک ، چندین گریلای این حزب به کرونا مبتلا شده اند .

تعداد گریلاهای مبتلا شده ۶ نفر است که از طریق مراوده با مسئولان لجستیکی در قندیل به کرونا مبتلا شده اند .

البته در چند روز آینده شاهد اخبار بیشتری در مورد انتشار کرونا در بین اعضای احزاب کردی خواهیم بود و به احتمال زیاد این اخبار نه از طریق رسانه های مربوط به این گروهک ها بلکه از طریق احزاب رقیبشان منتشر خواهد شد و شما خواننده گرامی می توانید بروزترین اخبار مربوط به انتشار کرونا در احزاب کردی و سایر اخبار را مرتبط را در کانال تلگرامی دیارونادیار با آیدی زیر پیگیری بفرمایید

@diarunadiar

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.