حمایت از تجزیه طلبی توسط اپوزیسیون

این بار داد روزآنلاین هم درآمد:

حمایت از تجزیه طلبی توسط اپوزیسیون

اصرار رسانه های وابسته به گروه های اپوزیسیون خارج نشین به خصوص حزب  دمکرات و گروهک مزدورکومله بر حمایت از تجزیه طلبی در ایران باعث شد یکی از همین رسانه ها خواستار رعایت «الزامات ایرانی بودن» شود.

پایگاه اینترنتی روز آن لاین در سوابق خود مصاحبه های جانبدارانه با سران گروهک های تجزیه طلبی نظیر ریگی و پژاک  و دمکرات و کومله و… را به وفور دارد اما به دنبال تحرک گسترده شبکه ها و تلویزیون های ضدانقلاب برای ترویج بی سابقه تجزیه طلبی در کردستان و آذربایجان و دیگر مناطق کشور، به غیرت آمده و از این افراطی گری کورکورانه انتقاد کرده است.

روزنت می نویسد: متاسفانه در یکی دو سال گذشته به ویژه در دو ماه اخیر شاهد دگرگونی رویکردها در برنامه های کانال های تلویزیونی فارسی زبان در خارج کشور بودیم که احتمالا از عدم درک منافع و مصالح بلندمدت مردم ایران ناشی می شود.

این رسانه ها، به ویژه تصویری، به دروغ با برجسته سازی شکاف های قومی به طرز نامناسبی برنامه ها و میزگردهای جهت دار و یک طرفه ای را با حضور عناصر قومیت گرا ترتیب دادند که در نهایت به تضعیف یکپارچگی ملی و دستکاری ساختارهای هویتی می انجامد.

بدیهی است هر دولت-ملتی براساس یک سری ارزش ها تشکیل می شود و مردم، نهادهای مدنی، نخبگان و روشنفکران و… سعی می کنند با دفاع از این ارزش ها موجودیت ملی را حفظ و یا تقویت نمایند. دولت-ملت ما نیز براساس ارزش های اولیه و خطوط قرمزی شکل گرفته است که تضعیف یا تعرض بدان مساوی با تضعیف موجودیت ملت خواهد بود.

این تحلیل می افزاید: این سرمایه (حس ملی) پس انداز و پشتوانه ای ارزشمند است که مردم ما به هنگام مواجهه با بحران ها و احساس خطر بدان رجوع می کنند و جنگ هشت ساله با عراق و زلزله بم نمونه های اخیر آن به شمار می روند. ولی با کمال تاسف شاهدیم که رسانه های شاخص فارسی زبان اعم از دو تلویزیون شناخته شده و برخی رادیوها از طریق مصاحبه ها و میزگردها و برخی اخبار و… در حال تعرض به این دارایی اند.

شاید سودای مبارزه با جمهوری اسلامی « به هر قیمت» باعث شده است این رسانه ها برنامه هایی را در خروجی خود قرار دهند که بسیاری از عناصر واگرا که در پیشینه خود ایران ستیزی و مجادله با تمامیت ارضی را دارند به عنوان فعال مدنی و یا هویت طلب، فعال ملی آذربایجان، کردستان و… توصیف می شوند و تولید ادبیات واگرایی و نفرت صورت می گیرد.

روزنت هدف این شبکه ها را «غیریت سازی در برابر هویت ملی ایرانی» توصیف کرده و می افزاید: یکی از همین کانال ها به بهانه خنثی سازی گروه تروریستی پژاک، زمینه مناسب را برای طرح گزاره های تبلیغاتی چون فدرالیسم، خودمختاری و ستم قومی فراهم می سازد و خودمختاری را برای جامعه کردی مفروض می گیرد.

بدون اینکه به این مهم توجه داشته باشد که کردهای ایرانی به قدری با سایر هم میهنان خود قرابت تاریخی، فرهنگی و قومی دارند که در نزد بیشترشان چنین تمایلاتی اعتبار ندارد. مطرح کردن توسعه نیافتگی مناطق پیرامونی به علل ناشی از تبعیض قومی و… مسائلی است که هیچگاه از حد ادعا فراتر نرفت و مدعیان نیز نتوانسته اند تاکنون با استناد به مدارک و اسناد آن را به مرحله «اثبات» برسانند.

این رسانه وابسته به اپوزیسیون خارج نشین از شبکه های تلویزیونی مذکور خواست «اگر تولیدات خود را برای ایران و ایرانیان فراهم می کنندو اگر خود را بخشی از ملت ایران می دانند، بیش از هرچیز الزامات ایرانی بودن را فراموش نکنند و به مصالح ملی پایبند باشند.

پایمال کردن ارزش های ایرانی موجی برای دموکراسی خواهان و صلح طلبان ندارد. این شبکه ها فقط غیریت سازی و تحریک به درگیری درون قومیت های ایرانی می کنند. آیا چنین روندی منجر به توسعه و دموکراسی می شود؟ جامعه ما صدسال است که از این مسائل عبور کرده و دامن زدن به این مسیر قهقرایی به چه معناست».

چندماه پیش، داودی مهاجر از عناصر ضدانقلاب فراری پس از حضور در یکی از نشست های راه اندازی شده توسط علیرضا نوری زاده (همکار فراری حزب خلق مسلمان و مزدور سازمان سیا) فاش کرد در این نشست بحث های تجزیه طلبان پی گیری شده و اصل سمینار به کمک دلارهای رژیم سعودی و با هدایت استخبارات این رژیم راه اندازی شده است.

هرچند نویسنده روزنت نخواسته معنا و علت این هدفگذاری رسانه ای علیه تمامیت ارضی ایران را بازخوانی کند اما کافی است به این نکته عنایت داشته باشیم که گروه های تجزیه طلب به خصوص کومله ، دمکرات و پژاک مشخصا با سرویس های جاسوسی موساد، سیا و ام آی۶ انگلیس در ارتباط هستند و اساسا برای ایجاد غائله های مرزی و خدشه در تمامیت ارضی و اقتدار ملی تاسیس شده اند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.