اتحاد،وسیله‌ی فریب برای هر دو جناح

پس از گذشت بیشتر از ۱۲ سال از آخرین انشعاب در حزب دمکرات،هنوز هستند افرادی خوش باور که‌ منتظر اتحاد میان صفوف این حزب هستند.اینان اگر قصد اتحاد و همکاری داشتند،انشعاب نمی‌کردند.با این اوصاف در چند سال اخیر هیئت‌هایی در دو جناح برای به‌ اصطلاح برطرف کردن مشکلات و اختلافات مابین تشکیل دادند و هر از چند گاهی جلساتی بین این دو هیئت برگزار می‌شد که‌ پس از پایان یافتن آن،اعلام می‌کردند نتایج مثبت و امیدوار کننده‌ایی داشته‌ است.
در فاصله‌ی این چند سال میان اعضای بدنه‌ی دو جناح،کمپین‌ها و دسته‌هایی تشکیل شد که‌ خواهان اتحاد حزب بودند و رهبری حزب را تحت فشار قرار می‌دادند ولی کماکان همین جواب را دریافت می‌کردند.(جلساتمان نتایج مثبت و امیدوار کننده‌ایی داشته‌ است).
حال پس از گذشت ۱۲ سال از این مسئله‌،برای همگان و خصوصا بدنه‌ی دو جناح مشخص شد که‌ هدف واقعی رهبری دو طرف،نه‌ اینکه‌ اتحاد نمی‌باشد بلکه‌ قصد فریب و امتیاز گرفتن از این مسئله‌ را داشته‌اند.در این چند سال،هر جناح به‌ دلایل و بهانه‌های مختلف،طرف مقابل را مقصر دانسته‌اند و با انتشار بیانیه‌هایی اعلام می‌کردند که‌ علت سر نگرفتن اتحاد طرف مقابل می‌باشد.
در تازه‌ترین مورد،کمال کریمی عضو دفتر سیاسی حدک و مسئول هیئت مذاکره‌ کننده‌ی جناح حدک در بیانیه‌ایی اعلام کرده‌ است که‌ پس از برگزاری کنگره‌ ۱۶ حدکا و تغییراتی که‌ مصطفی هجری در سیستم این حزب ایجاد کرد،مسئله‌ی اتحاد به‌ فراموشی سپرده‌ شد و جزء سیاست‌های جناح حدکا نمانده‌ است.
 از آن طرف،محمد نظیف قادری جانشین دوم مصطفی هجری و مسئول هیئت مذاکره‌ کننده‌ی حدکا،با انتشار بیانیه‌ایی اعلام داشته‌ است که‌ بیانیه‌ی حدک بهانه‌ تراشی است و آن‌ها جواب طرح و درخواست‌های حدکا را نداده‌اند.
 با دیدن این مسائل برای هر کسی مشخص و روشن است که‌ هر دو طرف قصد فریب و به‌ بیراهه‌ بردن اعضای بدنه‌ی خود و مردم را دار‌ند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.