اعترافات خالد عزیزی در مورد از دست رفتن جایگاه حزب

دیار و نادیار

در نشستی با موضوع تجلیل از دانیل میتران رییس جمهور اسبق فرانسه در اربیل، خالد عزیزی دبیرکل حزب دمکرات کردستان به از دست رفتن جایگاه گروه در کشورهای اروپایی اذعان کرده است. خالد عزیزی در این نشست اظهار کرده : «این قاسملو بود که مردمان کرد را به رهبران فرانسوی معرفی کرد و آنها را به مسأله کردها در جهان متوجه ساخت. همین دانیل میتران و همسرش فرانسوا میتران برای اولین بار توسط دکتر قاسملو با موضوع کردها آشنا شدند. در واقع این قاسملو بود که فرانسوی ها را با دیگر بخش های کردستان و شخصیت های کرد آشنا کرد ولی متأسفانه در مراسم یادبود خانم میتران برای یک بار هم نامی از قاسملو برده نشد.»

عزیزی در ادامه بیان داشته: «این که در چنین مراسمی، اسمی از قاسملو برده نمی شود در واقع جفا در حق ایشان است و مقصر و بانی آن ما هستیم که امروز حزب قاسملو را اداره می کنیم. مقصر کسانی هستند که حزب دمکرات را به جایی رسانده اند که دیگر هیچ جایگاه و وزنی ندارد و خیلی آسان اسمی از رهبران آن برده نمی شود. سال گذشته نیز زمانی که حکومت اقلیم کردستان برای سالروز تشکیل جمهوری کردستان در ۲ بهمن ماه مراسمی گرفته بود، جایگاه من و هجری در بین مهمانان درجه ۲ و آخر سالن بود.»

این در حالی است که چندی پیش مصطفی هجری در کتابی با عنوان نسکو و دابران، اتهاماتی را متوجه قاسملو و تکروی های او ساخته بود. دانیل میتران همسر فرانسوا میتران رییس جمهور سابق فرانسه در سال ۲۰۱۱ درگذشت که به علت حمایت های وی و همسرش از کردها در مراسمی از سوی حکومت اقلیم کردستان از وی تجلیل شده است. فرانسوا میتران دو دوره ۷ ساله (۱۹۹۵-۱۹۸۱) در فرانسه رییس جمهور بوده است. کشور فرانسه به صورت سنتی از حامیان کردها در جهان معرفی شده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.