ماجرای امید برین و اعتراض کوردکانال و روداو

دیار و نادیار

امید (محسن) برین فرزند جعفر اهل شهرستان مهاباد به عنوان مجری و خبرنگار شبکه روداو بوده که به صورت قانونی به داخل کشور تردد داشته و به دلیل ارتباطات گسترده ای که در داخل کشور داشت از دسترسی نسبتاً خوبی در حوادث و اتفاقات داخل کشور برخوردار بوده و به عنوان خبرنگار بخش کردی کردستان ایران در شبکه روداو فعالیت می نمود.

اخیرا وی به همراه خانواده خود از شبکه روداو تسویه و شمال عراق را به مقصد اروپا ترک نموده و به دنبال تهیه کیس سیاسی برای اخذ پناهندگی می باشد.

وی در شبکه روداو به کلیه حوادث و اتفاقات داخل کشور دامن زده و در حوادث هتل تارا و تجمعات کوبانی و … به دروغ پردازی می پرداخت.

امید برین برای تهیه کردن کیس پناهندگی ترک اجباری از عراق و ایران «دو کشور» را بهانه کرده و جمهوری اسلامی که بماند ولی حتی به دوستان سابق خود در روداو خنجر از پشت زده است. این در حالی است که نه در ایران و نه در شمال عراق کسی کاری به امید برین نداشته و به راحتی تردد می نمود. اما این روزها که تب پناهنده پذیری داغ است عده ای از کُردها، اروپاییها را ساده لوح گیر آورده و حتی با فروختن دوستان سابق خود داستان و کیس پناهندگی می سازند.

حتی افغانها نیز این غافله عقب نمانده و با تهیه عکس و فیلم ساختگی مبنی بر اعزام اجباری آنها توسط ایران به سوریه سر دولت سوئد کلاه گذاشته و دسته دسته پناهندگی می گیرند. اما اینکه فردی دوستان سابق کورد خود را بفروشد خیلی حرف است.

گفتنی است امید (محسن) برین به همراه همسرش نیشتمان آسیابی چندی پیش با داستان سازی و تهیه کیس پناهندگی فرار را بر قرار و مبارزه در راه کردایتی ترجیح داده و عازم اروپا شدند

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.