اختلافات پ.ک.ک و حدکا در خصوص اخاذی از ملت کرد….!

دیار و نادیار

اختلافات و کشمکش های بین حزب دمکرات و پ.ک.ک انگار تمامی ندارد و با وجود نشست ها و جلسات دو طرفه،همزمان در حال تهدید کردن و موضع گرفتن در مقابل همدیگر هستند.

 در تازه‌ترین رویداد،پ.ک.ک برخی از نیروهای خود را روانه‌ی مرز هورامان کرده و در آنجا به مانند دیگر نقاط مرزی،پایگاه گمرک برپا کرده است و این عمل واکنش تند و شدید حزب دمکرات را به دنبال داشت.

 در این واکنش،کاوه بهرامی عضو کمیته مرکزی حدکا تهدید کرده است که اجازه نخواهند داد که کیله شینی دیگر برایشان درست شود و در مقابل هر تهدیدی از طرف هر جریانی،بی جواب نخواهند نشست و در ادامه اظهار داشته است که پ.ک.ک با همکاری جمهوری اسلامی و اتحادیه‌ی میهنی به این مرزها آورده شده است.این تهدیدها در حالی است که هر دو طرف مشغول رایزنی و نشست دو طرفه هستند.

  حال سوال اینجاست که این کشمکش ها و جنگ و خونریزی ها سر چه مسئله‌ایی است؟!

 بر پا کردن پایگاه مرزی و گرفتن گمرک اجباری (باج گیری) از طرف حزب دمکرات،بعد از بحران شدید مالی که دامن گیر حزب شد،شروع شد و از بهار گذشته در مرزهای پیرانشهر مشغول باج گیری از قاچاقچیان بی بضاعت هستند.برای تصاحب این نقطه مرزی،حزب دمکرات جنگی را با پ.ک.ک شروع کرد و تلفاتی نیز داد،در اینجا روشن می شود که اهمیت این نقاط برای حزب چیست که به خاطر آن ها به جنگ با پ.ک.ک برمی خیزد؟

 این به اصطلاح مدافعان حقوق ملت کرد،به خاطر اینکه کدامشان مرزها را تصاحب کنند و از مردم بیچاره باج بگیرند،در حال جنگ و خونریزی هستند و در برابر هم اسلحه گرفته‌اند

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.