کومله،در یک جنایتی دیگر،هیوا مرادی پیشمرگ و عضو قدیمی خود را زیر شکنجه به قتل رساندند

دیار و نادیار

خبرفوری/کومله،در یک جنایتی دیگر،هیوا مرادی پیشمرگ و عضو قدیمی خود را زیر شکنجه به قتل رساندند

منابع خبری”پایگاه خبری تحلیلی آکام نیوز” در اردوگاه کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران”(شاخه عبدالله مهتدی)اعلام کردند که شب گذشته(دوشنبه ۹ آذرماه ۱)،هیوا مرادی پیشمرگ قدیمی کومله که از تاریخ ۱۸ مردادماه ۱۳۹۴ سالجاری،تا کنون به اتهامات واهی در زندان غیرقانونی کومله،به سر می برد،زیر شکنجه های وحشیانه و غیرانسانی این گروهک جانی،کشته شد.

به گزارش آکام نیوز،هیوا مرادی از اعضای قدیمی کومله که مدتهای مدیدی در مقرات و کمپ های این گروه فعالیت می کرد،از قریب به ۴ ماه قبل تا کنون در زندان غیرقانونی کومله،تحت وحشیانه ترین و غیرانسانی ترین شکنجه های روحی،روانی و جسمی قرار گرفته بود.

او از ۱۸ مردادماه بهمراه همسرش آلا و دختر بچه ۳ ساله شان رزیتا،بصورت غیرقانونی توسط کومله بازداشت و زندانی شده بود.

در نهایت با تلاش های زیاد و فشار افکار عمومی،گروهک تروریستی کومله ناچار شد،دختر بچه هیوا مرادی(رزیتای ۳ ساله)؟! را آزاد کند.

اما مادر این دختربچه و پدرش تا به امروز،همچنان در زندان های غیرقانونی کومله شکنجه می شدند.

هیوا مرادی چند روز پس از زندانی شدنش،دست به خودزنی زده و در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و بدون دلیل خود و همسر و دختر بچه سه ساله اش،رگ خود را با شیشه زده بود،با این حال باز هم کومله به بازداشت غیرقانونی او،ادامه داد…

گروهک تروریستی کومله با اطلاع از این خودزنی،و با توجه به اینکه نامبرده را غیرقانونی بازداشت کرده و بدون اطلاع حکومت اقلیم کردستان عراق این کار را انجام داده است،چاره ای نداشت جز آنکه هیوا مرادی را به بیمارستانی خارج از محدوده استحفاظی اتحادیه میهنی کردستان عراق منتقل کند و تصمیم به اعزام او به یکی از بیمارستان های اربیل گرفت.

دلیل این اقدام کومله نیز این بود که در صورتیکه تروریستهای کومله،هیوا را به بیمارستان سلیمانیه منتقل می کردند،بدون شک باید در خصوص بازداشت غیرقانونی نامبرده،جوابگو می بودند و لذا چاره ای برایشان جز انتقال هیوا مرادی به بیمارستان اربیل باقی نمانده بود.

تا اینکه مطلع شدیم گروهک تروریستی کومله شب گذشته،هیوا مرادی را در حین بازجویی و زیر شکنجه های وحشیانه به قتل رساندند.

تا کنون در خصوص وجود زندان های غیرقانونی در کمپ کومله در شمال عراق،سخن زیاد گفته شده است.

پیشمرگان منتقد و ناراضی زیادی به اتهامات واهی در زندان های غیرقانونی کومله زیر شکنجه بوده و هستند.

تا این لحظه بر اساس گزارش های رسیده،به ما ۵ تن از  اعضای ناراضی گروهک تروریستی کومله  در این زندان های مخوف بسر می برند.

وضعیت داخلی زندان و نحوه بازجویی و اعتراف گیری از پیشمرگان با روش های غیرانسانی از مواردی هستند که از سوی افرادی،که از این زندان ها فرار کرده اند،فاش شده است.

همچنین در سال گذشته نیز گروهک تروریستی کومله،یکی از پیشمرگان خود بنام بهروز فتاحی را زیر شکنجه های غیرانسانی و وحشیانه در زندان کومله،به قتل رسانده بودند.

بهروز فتاحی نیز مشابه پیشمرگانی همچون هیوا،بصورت غیرقانونی بازداشت شده و زیر شکنجه جانش را از دست داد.

سکوت حکومت اقلیم کردستان عراق در ارتباط با اتفاقات تلخی که در کمپ های کومله روی می دهد قابل تامل است.

شایسته است بلافاصله و با اعلام این خبر،حکومت اقلیم کردستان عراق دستورات لازم را برای رسیدگی به این قتل های وحشیانه در زندان های غیر قانونانی کومله که در سرزمین تحت حاکمیت اقلیم کردستان عراق اتفاق می افتند،صادر کرده و کومله را بعنوان جنایتکار محاکمه و مجازات کنند

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.