دریافت مستمری چهارهزار دلاری ملاعبداله حسن زاده از اتحادیه میهنی

دیار و نادیار

در پی افشای دریافت مستمری ملاعبداله حسن زاده تحت عنوان وزیر بازنشسته اتحادیه میهنی، موجی از انتقاد و اهانت در فضای مجازی بر علیه وی شکل گرفت.
در گزارش سازمان مبارزه با فساد مالی در عراق آمده است که ملاعبداله حسن زاده به عنوان وزیر بازنشسته اتحادیه میهنی ماهانه پنج میلیون دینار (حدود چهار هزار دلار) مستمری دریافت می کرده است.
در همین راستا؛ یکی از مسائلی که در کنگره شانزدهم مورد بررسی قرار گرفت ؛ حقوق دریافتی ملاعبداله حسن زاده از اتحادیه میهنی و همکاری آسو حسن زاده با حکومت اقلیم بود.
مطرح است ملاعبداله حسن زاده در گذشته به دو تن از عناصر گروهک به نام های حسن مامندی و آوات سور (اهل سردشت) و ساکن فنلاند، از اموال حزب به ترتیب مبلغ ۲۰۰ و ۳۰۰ هزار دلار برای سرمایه گذاری داده اما مامندی منکر آن شده است.
برملا شدن حقوق پنج میلیون دیناری ملاعبداله حسن زاده در این شرایط حساس که اعضا حزب در فقر و اوضاع نابسمان معیشتی به سر می برند؛ موجی از خشم و نفرت را بر علیه او برانگیخته است.
نارضایتی ها از وی و درخواست های مکرر پیشمرگان برای بررسی این مساله، موجب طرح این مساله در کنگره شانزدهم شد.
عدم اعتماد به ملاعبداله حسن زاده و پسرش(آسو حسن زاده) به نفع خالد عزیزی تمام شد. بنابر این این احتمال می رود که اساس این کار یک طراحی عملیات روانی برای از صحنه به در کردن وابستگان به ملا عبداله (از جمله آسو) از صحنه کنگره ۱۶بوده باشد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.