حسین یزدان پناه به جای حمله با داعش به جان نیروهای خودی افتاد

دیار و نادیار

درگیری بین نیروهای حشد الشعبی و پیشمرگه از روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۸/۲۱ شروع شده که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای طرفین گردیده است.

جمعیت توزخورماتو متشکل از ترکمان های شیعه و کردها بوده و مسئولین اقلیم کردستان تلاش می نمایند با حضور نیروهای پیشمرگه که با هدف مقابله با داعش اعزام نموده اند این منطقه را به اقلیم ضمیمه نمایند. حسین یزدانپناه ادعا نموده حاضر است با نیروهای حشدالشعبی مقابله نماید.

یزدانپناه با بزرگ نمایی حضور نیروهای حزب پارتی آزادی کردستان در کنار پیشمرگه های اقلیم کردستان برای مقابله با داعش درصدد معرفی این حزب به عنوان جریانی تأثیرگذار از اکراد ایرانی حاضر در اقلیم کردستان می باشد.

در بیانیه صادره توسط حزب پارتی آزادی کردستان ایران نیروهای مردمی حشدالشعبی را مانند داعش تروریست معرفی نموده است.

گفتنی است علی قاضی فرزند قاضی محمد و دبیرکل حزب پارتی آزادی کردستان به مانند حسین یزدان پناه فکر نکرده و اعلام داشته ما باید صرفاً با داعش بجنگیم به جای ایجاد تفرقه. علی قاضی همچنین اعلام داشته بود ترجیح می دهد به ایران و وطن خودش بازگردد تا پناهنده اروپا و دیگر کشورهای اجنبی شود. آیت الله سیستانی نیز طی موضعی اخیراً بر لزوم تمرکز مقابله صرفاً با داعش و پرهیز از اختلاف افکنی و تفرقه تأکید داشته است..

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.