دریافت ۵۰۰۰ $ در ازای عزیمت به اروپا؟

دیار و نادیار

چند روز پیش خبری کمی عجیب در برخی سایت ها از جمله آکام نیوز قرار گرفت که منشأ آن کومله ۱۹۱۷ بود.بر این اساس ادعا شده تعدادی از خانواده های پیشمرگان کومله که نگران آینده و سرنوشت فرزندان خود در کمپ های پناهندگی کومله در شمال عراق بودند،اخیرا به ستادهای خبری اطلاعات مراجعه کرده و خواستار مساعدت جمهوری اسلامی ایران برای کمک به فرزندانشان جهت خروج از کمپ و عزیمت به اروپا شده اند.

خانواده های پیشمرگان کومله پس از چند دور مذاکره و گفتگوهای خصوصی با ستاد خبری،حاضر شدند،در ازای همکاری پیشمرگان کومله با اطلاعات،مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ دلار وجه نقد،دریافت کرده و برای کمک به خروج پیشمرگان از کمپ،تحویل فرزندانشان دهند.در این مذاکرات،خانواده های این افراد،متعهد شدند،پس از دریافت این مبلغ از ستاد خبری،فرزندانشان در اختیار این ستاد قرار بگیرند و با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشند. خانواده های نگران پیشمرگان،در نهایت موفق به جلب اعتماد طرف مقابل شده و ۵۰۰۰ دلار را نقدا،دریافت کرده و در اختیار فرزندانشان قرار دادند.تعدادی از خانواده ها نیز قرار است در آینده ای نه چندان دور،این پول ها را تحویل پیشمرگان بدهند،تا آنها نیز ضمن تعهد به همکاری با جمهوری اسلامی،کمپ را ترک و برای پناهندگی عازم کشورهای اروپایی شوند.در سالها و ماههای اخیر،خروج تعدادی از پیشمرگان کومله که بضاعت مالی نداشتند و از خانواده ای فقیر بودند و به راحتی توانسته بودند عازم اروپا شوند،شائبه هایی را بوجود آورده بود که آنها با این فقری که داشتند،چگونه موفق به تامین هزینه های هنگفت سفر به اروپا شده بودند.برابر  گفته ها و شنیده ها مطلع شدم،که این پیشمرگان با پول ستاد خبری اطلاعات توانسته بودند،کمپ کومله را ترک کرده و عازم اروپا شوند.همچنین باخبر شدم که مراجعه خانواده های پیشمرگان به ستاد خبری در روزها و هفته های اخیر بیشتر شده و تعداد دیگری از خانواده های پیشمرگان نیز خواستار دریافت پول برای فرزندانشان شده اند.تعدادی از پیشمرگان نیز در  قبال دریافت مبلغ فوق حاضر به ماندن در کمپ و همکاری با ستاد خبری اطلاعات شده اند.

با این اوصاف بسیاری از خوانندگان با دیار و نادیار تماس و اعلام داشتند چر دیار و نادیار به عنوان یک ان جی او و نهاد حقوق بشری مدافع حقوق کُرد اقدام به کمک به پیشمرگان برای رهایی از این وضعیت نمی شود؟ مگر شما ادعای اسف بار بودن زندگی در کمپ ها را ندارید. خوب به پیشمرگان کمک کنید تا خارج شوند. به اطلاع این دسته از خوانندگان محترم می رسانیم طی هماهنگی انجام شده و تصمیمات اخذ شده تا این لحظه مقرر گردیده نهاد دیار و نادیار نیز به عنوان یک ان جی او غیر دولتی حاضر است تسهیلاتی را در این راستا ارائه دهد. بر این اساس:

۱-      برای کلیه پیشمرگان ساده و افرادی که با تازگی به حزب پیوسته اند، دیار و نادیار رایزنی هایی را با سازمان امور بازگشتی ها ایران (قوه قضائیه) انجام داده و زمینه های بازگشت آنها به میهن با تخفیف مجازات و تعهدات لازم برای بازگشت به کار و زندگی را فراهم آورده است.

۲-      برای کادرهای قدیمی، باسابقه و مرکزی دیار و نادیار تسهیلات بلاعوض به مبلغ ۵۰۰۰ $ پرداخت خواهد نمود. این مبلغ پس از عزیمت آنها به ترکیه در این کشور در نمایندگی دیار و نادیار به آنها تحویل خواهد شد. همچنین. بستگان آنها در ایران می توانند به عنوان واسطه این کمک هزینه را دریافت و پس از عزیمت ابتدائی کادر به تریکه یا کشور ثالث و صدور اطلاعیه و بیانیه جدایی یا عزیمت اروپا، پول به آنها پرداخت خواهدشد. خاطر نشان می سازد تعهدات لازم برای ضمانت عدم بازگشت طی ۵ سال آینده از آنها گرفته خواهد شد.

۳-       واجدین شرایط دو گروه فوق می بایست با بخش نظرات و یا تماس با ما در دیار و نادیار و یا ایمیل info@diarunadiar.ir    تماس بگیرند تا راهنمایی ها و هماهنگی های بعدی انجام شود.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.