شرایط نامساعد معیشتی خانواده ها در مقر حدکا

دیار و نادیار

این مشکلات به نوعی همزمانی با مشکلات مالی اقلیم نیز پیدا کرده و فشار چند برابر شده است. به تازگی حکومت اقلیم اقدام به صدور فیش های برق دو ماهه برای منازل مسکونی حزب (که بنا به استفاده از ۲۵۰ هزار دینار (حدود ۲۰۰ دلار) تا یک میلیون دینار (حدود ۷۰۰ دلار) می باشد) نموده است و تخفیفات خود را نیز منتفی نموده و حدکا نیز اعلام کرده تنها مبلغ ۵۰ هزار دینار آن را می پردازد و بقیه را نیز باید خود خانواده ها بپردازند.

همچنین منبع آبی که محل ذخیره آب هر دو جناح بوده حدود سه ماه پیش به مرور ریزش کرده و در نهایت معیوب گردیده و هر یک از  دو جناح از تعمیر آن طفره رفته و هزینه تعمیر آن (حدود ۴هزار دلار) را به یکدیگر احاله می دهند. در حال حاضر از طرف حزب هر با حدود ۴۰۰ لیتر آب از طریق تانکر برای هر یک از خانواده ها آورده می شود و بسیاری نیز مجبورند برای تأمین نیاز خود نسبت به خرید تانکر آب از سطح شهر اقدام نمایند.

با وجود وضع وخیم پیشمرگه ها و کادرها اما حکومت اقلیم اعضای دفتر سیاسی را از پرداخت هزینه برق معاف نموده و با فرستادن تانکر آب، نیازمندی آنها را نیز تأمین می کند و این عین بی عدالتی است. تبعیض و مشکلات مالی بدنه از جمله مواردی است که در بیشتر جلسات گروه منجر به تنش و درگیری لفظی می شود و بعضی صراحتاً عنوان می نمایند چون محتاج حزب نیستند بی منت بوده و می توانند حزب را ترک نمایند. در نهایت با وساطت اقلیم دو جناح توافق نمودند هر یک نصف هزینه تعمیر تانکر را پرداخت نمایند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.