رأی آوردن یک کرد سنی در نقده، سند عدالت و بی طرفی جمهوری اسلامی برخلاف تبلیغات احزاب

دیار و نادیار

طی سالیان اخیر همواره احزاب سیاسی کرد به ویژه در این اواخر دبیرکل یکی از احزاب کمپ نشین به طور غیرمستقیم اشاره داشته بود نظام به دنبال تصفیه قومی و روی کارآوردن افراد همسو، شیعه در مناطق دو قومی است. دیگر احزاب نیز سالیان سال این بهتان را به نظام ایران می زدند. اما این بار مشارکت گسترده کردها و رأی آوردن یک کرد سنی در نقده بار دیگر عدالت محوری، سالم بودن انتخابات و پایان برخی حرف و حدیث ها در جریان این انتخابات رقم خورد. هر چند از طرفی اعتراض برخی افراط گرایان آذری را به دنبال داشته اما به هر حال انتخابات است و برد و باخت. جالب اینجاست که احزاب کرد نیز با استدلال های پوشیده بار دیگر نظام را به تقلب متهم کردند. غافل از اینکه چطور می خواهند قضیه نقده را توجیه کنند.
خاطر نشان می سازد به دنبال اعلام نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستانهای اشنویه و نقده و پیروزی نامزد کرد زبان به نام عبدالکریم حسین زاده، عده ای از اهالی شهرستان نقده اعم از قوم گرا، پان ترکیستی و اقشار مختلف مردم با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان، ضمن ایجاد شایعه تقلب در انتخابات توسط اکراد، درصدد اعتراض بوده و درخواست ابطال انتخابات را داشتند!
گفتنی است ترکیب جمعیتی شهرستان اشنویه، کرد زبان و شهرستان نقده، دو قومیتی (ترک و کرد) بوده که به رغم رقابت نامزدهای شیعه، طی دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، نامزد سنی مذهب (حسین زاده) موفق به کسب حد نصاب آراء گردیده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.