سرگردانی افراد در احزاب کردی – شمزین

دیار و نادیار

یکی از اعضای حزب دمکرات (جناح انشعابیون) که در اوایل سال گذشته به دلیل اختلافات درون گروهی، به حزب پژاک پیوسته بود، اخیراً در مقر حزب پژاک بر اثر بمباران جنگنده های کشور ترکیه زخمی و جهت مداوا به شمال عراق عزیمت و به حزب دمکرات جناح انشعابیون ملحق شده است .
شمزین احمد نژاد فرزند خالد از اهالی شهرستان مهاباد می باشد که در سال ۱۳۹۲ به شمال عراق متواری و به حزب دمکرات (جناح انشعابیون) پیوست. نامبرده پس از مدتی فعالیت در حزب دمکرات در بهار سال ۱۳۹۳ به دلیل اختلافات درون گروهی از حزب دمکرات منفعل و به حزب پژاک پیوسته بود و اخیرا از این حزب نیز منفعل و به حدک پیوسته است.
شرایط روحی و روانی حاکم بر مقرهای احزاب کردی در خارج از کشور شرایط سختی را برای ادامه زندگی اجتماعی برای اعضای آن بخصوص افراد جوان بوجود آورده است.
انجمن حمایتی دیار و نادیار ضمن اعلام حمایت از این افراد ، به اطلاع می رساند رایزنی هایی را با قوه قضاییه ایران انجام داده که افراد تحت فشار، که سابقه حزبی ندارند ؛ بتوانند به شرط برائت از حزب، بدون محاکمه و یا زندانی شدن به کشور بازگشته و زمینه های بازگشت آنها به اجتماع و خانواده فراهم شود.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.