کاهش حقوق پیشمرگان کومله و ۲۵ برابر شدن تفاوت حقوق مدعیان با پیشمرگان

.
حقوق پیشمرگان کومله مهتدی ،از ۷۰ هزار دینار به ۵۵ هزار دینار کاهش یافته است!
این کاهش حقوق پیشمرگان و همچنین سخت گیری های اعمال شده،موجی از نارضایتی و اعتراض پیشمرگان کومله را سبب شده است.
پیشمرگان و کادرهای مهتدی،به این موضوع اعتراض دارند که چرا حقوق کمیته مرکزی کومله تفاوت فاحشی با پیشمرگان دارد و بر خلاف ادعاها و شعارهای برابری حقوق انسانها با یکدیگر،شاهد آن هستند که حقوق کمیته مرکزی کومله ۱۰۰۰ دلار است،آنهم با وجود آنکه اعضای رهبری کومله،از کلیه امکانات موجود در اردوگاههای این گروه،بصورت کاملا رایگان نیز استفاده می کنند.
اما بیشترین کار و فشار بر روی پیشمرگان کومله است،چرا که پیشمرگان این امکان را ندارند تا از امکانات موجود و اولیه در کمپ های گروه،بصورت رایگان استفاده کنند و در کنار اینها نیز مجبورند در سرمای شدید شمال عراق و گرمای طاقت فرسای آن،ساعتها در طول روز و شب و نیمه شب،به نگهبانی از اعضای کمیته مرکزی کومله بپردازند!
شایان ذکر است که هر ۵۵ هزار دینار معادل حدودا ۴۰ دلار امریکا است و با در نظر گرفتن میزان حقوق پیشمرگان،شاهد تفاوت ۲۵ برابری حقوق آنها با اعضای خوش نشین کمیته مرکزی کومله هستیم!
ناگفته نماند که این میزان حقوق در حالی برای پیشمرگان کومله درنظر گرفته شده است که بطور مثال قیمت هر کیلو گوشت در کردستان عراق،۱۵۰۰۰ دینار است و این میزان حقوق،پول خرید حتی ۴ کیلو گوشت هم در طول ماه نمی شود!
“وب سایت سیاسی افشاگری کومله۱۹۱۷”آ

آکام نیوز

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.