ابراهیم چوکلی برای پناهندگی دست به دامان کومله شد

دیار و نادیار

در ادامه روند جدایی از حزب که طی ماه های گذشته به علل و عوامل مختلف ادامه داشته این بار نیز توجه شما خوانندگان عزیز را به برخی از مهمترین افرادی که طی این چند ماه از گروه جدا شده اند و نکته قابل توجه آن جلب می نماییم:

ابراهیم چوکلی عضو علی البدل کمیته مرکزی، مسئول کمیسیون سیاسی و نظامی

طاهر قضایی اهل بوکان

سلطان هیکلی عضو کمیسیون آموزش

محی الدین معذور اهل مهاباد و فعال در رادیو کردستان (برادرزاده خدیجه معذور عضو کمیته مرکزی حدک

عیسی چومالانی اهل مهاباد 

هژار رزم اهل مهاباد

منصور سمار اهل بوکان

ابوبکر قالوه ای

امیر صالحیان

جالب اینجاست که برجسته ترین این افراد یعنی ابراهیم چوکلی با هزینه حزب به فرانسه عزیمت نموده و از حزب درخواست تأییدیه برای اخذ پناهندگی نموده که حدک با آن موافقت نمی نماید و نهایتاً ابراهیم با مراجعه به  کومله از حمایت و پشتیبانی آنها برای دریافت پناهندگی استفاده نموده است. خاطر نشان می سازد ابراهیم چوکلی عضو کمیته مرکزی حدک دارای سوابق جعل گذرنامه، جعل سند، حمل و نقل مواد مخدر، مسائل ناموسی و… و می باشد و یک بار نیز در کردستان عراق به دلیل قاچاق مواد مخدر و خروج اشیاء قیمیتی تاریخی کوردستان عراق به خارج کشور توسط پاراستین دستگیر می شود.

سایر این افراد که دارای گذرنامه عراقی می باشند با عزیمت به ترکیه با هماهنگی قاچاقچی ها به یونان عزیمت و از آنجا به سایر کشورهای اروپایی انتقال می یابند که هزینه اولویه مهاجرت آنها ۵۰۰۰ دلار برآورد می شود..

موج جدید مهاجرت اتباع سوریه و عراق طی ماه های اخیر به کشورهای اروپایی زمینه جدایی و عزیمت تعدادی از احزاب کرد را فراهم نموده است

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.