حدکا،موضعی از روی اجبار!

دیار و نادیار

 سنگین شدن وزن حدک در مقابل حدکا در معادلات منطقه،منفور شدن چهره حدکا خصوصا شخص هجری در خصوص به بنبست رسیدن اتحاد در میان مردم،و….. دلایلی است که حدکا و هجری را مجبور کرده است چیزی را که اعتقاد ندارند،بپذیرند.

در ادامه مسئله ی اتحاد بین دو جناح حزب دمکرات که بعد از انتشار کتاب مصطفی هجری در خصوص انشعابات حزب،به بنبست رسید اینبار در عملی غافلگیرانه رهبری حدکا سر از مقر حدک درآورد.در خصوص مسئله اتحاد موضع و دیدگاه حدکا آشکار است،به هیچ وجه حدک را حزب خطاب نمی کنند و اعتقاد دارند جمعی از اعضای حدکا رفته اند که دوباره می خواهند برگردند و در آن طرف حدک بر این است که دو حزب دمکرات تبدیل به یک حزب شود و حزب دمکرات جدیدی تشکیل بدهند.این اختلاف نظرها در فاصله این چند سال اخیر باعث شده است که تمامی نشست ها وجلسات مابین به نتیجه ایی نرسد.

   جلسات و نشست های بین دو جناح،اواخر سال گذشته به اوج خود رسید و در این خصوص حدک خوراک تبلیغی زیادی در دست داشتند که این مسئله خشم هجری و حدکا را به دنبال داشت که کتابی منتشر کردند و تمامی رویاهای تشکیل شده را به نابودی کشاند و در جواب آن نیز جناح حدک بیکار ننشستند و کتاب ها و مقالات در خصوص افشاگری و اتهامات به حدکا انتشار دادند.

    بعد از آن قضایا دیگر خبری از نشست مشترک و جلسه در مورد اتحاد و … نبود تا اینکه روز یکشنبه ۹۴/۷/۵ هیئتی از دفتر سیاسی حدکا با حضور مصطفی هجری به دیدار رهبری حدک در مقر دفتر سیاسی حدک رفتند.و به گفته خودشان در مورد مسئله اتحاد گفتگو کرده اند و هجری تاکید کرده اند که این نوع جلسات در آینده ادامه خواهد داشت و باید نکات مورد اختلاف حل و فصل شود.در شرایطی که حدکا در آن قرار دارد به خوبی دیده می شود که چه چیزی حدکا را به این کار واداشته است.

  تبلیغات زیاد حدک در خصوص حضور در منطقه و مانورهای بیش از حد اینان،سنگین شدن وزن حدک در مقابل حدکا در معادلات منطقه،منفور شدن چهره حدکا خصوصا شخص هجری در خصوص به بنبست رسیدن اتحاد در میان مردم،دعوت نشدن به کنگره ملی کرد در بلژیک،نداشتن کانال تبلیغی و تلویزیونی حدکا و….. دلایلی است که حدکا و هجری را مجبور کرده است چیزی را که اعتقاد ندارند،بپذیرند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.