این بار مین کار دست پیشمرگه های در کیله شین داد

دیار و نادیار

بنا بر گزارش های رسیده از مناطق مرزی کیله شین روز چهارشنبه ۹۴/۰۷/۰۸دو پیشمرگ حدکا در حالی که در آن مناطق مشغول به اصطلاح گشت زنی بوده اند،روی مین می افتند و در نتیجه هر دو به شدت زخمی می شوند و بلافاصله به بیمارستانی در اربیل انتقال می یابند.! اسامی پیشمرگ ها بدینگونه است،خدر ابراهیمی اهل پیرانشهر که از ناحیه پا زخمی شده است و قرار است پای ایشان قطع شود و یاسر سلطانی اهل نقده که جراحت ایشان سطحی بوده است.

   در این خبر چند نکته جای تامل است،اینکه اعضای حزب تا چه حدی منظم و سازمان یافته در مناطق مرزی مستقر شده اند!این افراد مگر مسئول ندارند؟رفت و آمدنشان مگر بر اساس برنامه ریزی و اصول تشکیلاتی اجرا نمی شود؟چگونه است که دو پیشمرگ کم تجربه و جدید در این نواحی به حال خودشان رها هستند؟در واقع در قبال خانواده ها و خود ایشان چه کسی پاسخگو خواهد بود؟در قبال چه چیزی باید فردی نقص عضو شود؟

 به خوبی آشکار است که حضور این افراد در مناطق مرزی بدون برنامه ریزی و برای اهداف دیگر و به دستور افراد دیگر صورت گرفته است.اینان اگر حتی هوا سرد شود مقصر آن را جمهوری اسلامی می دانند،این مین ها شاید خودشان برای امنیت مقرهایشان گذاشته اند یا اینکه جناح مقابل یا پ.ک.ک یا پارتی …..
آیا این استقرار ارزش آن را داشته که ترس و واهمه اردوگاه ها را فراگرفته و نظام خانواده ها دچار اضمحلال و سستی شود؟ آِا ارزش آن را داشته افرار پی در پی دنبال فرار از کوی سنجق و اربیل و عزیمت به اروپا هستند؟ آیا ارزش آن را داشته که به همراه کُردهای سوریه ای پناهنده و آواره اروپا شوند.
 زخمی حدکا
 زخمی حدکا

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.