حسین یزدان پناه سرکرده حزب آزادی کردستان مورد سوء قصد قرار گرفت

دیار ونادیار

مقارن ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه به وقت اقلیم کردستان عراق،رحیم مصطفایی پیشمرگ قدیمی گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان (اهل کرمانشاه)با ۳ تن از پیشمرگان دیگر حسین یزدان پناه درگیر شد که در نتیجه این درگیری مسلحانه درون گروهی،۳ تن از پیشمرگان گروهک تروریستی موسوم به حزب آزادی کردستان بنامهای مهدی یارمحمدی فرزند دلیر ملکشاهی،بهمن یار محمدی فرزند رشید ملک شاهی و الله نور اندوز فرزند دلیر ملک شاهی کشته شدند.

ضارب به گفته حزب آزادی کردستان هم اکنون دستگیر شده است.

کشته شدگان همگی ایلامی هستند و از پیشمرگان قدیمی این گروهک بودند.

بر اساس گفته ها و شنیده ها،درگیری در روستای خرابه رووت روی داد و نیم ساعت به طول انجامید.

گفته شده،ضارب که با معاون حزب آزادی کردستان سابقه خصومت داشته،قصد ترور حسین یزدان پناه را داشته،اما موفق به کشتن او نشده و با فرار یزدان پناه از معرکه،با همراهان اون درگیر و سه تن از آنها را کشته است.

این سناریوسازی ها از هفته های گذشته شروع شده و در اقدامی هماهنگی گروهکهای کومله و این بار نیز حزب آزادی کردستان ادعاهای مشابه ای را تکرار کرده اند!

چندی پیش نیز دو شاخه گروهکهای کومله از بمب گذاری و سوء قصد بجان سرکردگانشان خبر داده بودند.

این بار نیز نوبت به حزب آزادی کردستان رسید که به شیوه مشابه گروهکهای کومله،اعلام کردند که پیشمرگشان قصد ترور حسین یزدان پناه را داشته است.

نکته جالب توجه و مشترک در تمامی این به اصطلاح سوء قصد ها و بمب گذاری این است که همه آنها ناکام بوده و هیچ کدام به موفقیت نمی رسید!که این مسئله شائبه سناریوسازی در این گروهکها را تقویت می کند.

در ارتباط با موضوع سوء قصد به جان حسین یزدان پناه نیز گفته می شود ضارب خصومت دیرینه و شخصی با نامبرده داشته و بارها با او درگیری لفظی داشته است.

شایان ذکر است که چندین پیشمرگ گروهک حزب آزادی کردستان در هفته ها و ماههای گذشته بطرز مشکوکی کشته شده اند.

به اعتقاد بسیاری،مرگ یکی پس از دیگری پیشمرگان گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان،مشکوک بوده و حسین یزدان پناه قصد استفاده تبلیغاتی  و سیاسی از مرگ پیشمرگانش را دارد.

احتمالاً سوء قصد ناموفق ساختگی بعدی متوجه حزب دمکرات باشد!

جزئیات تکمیلی این خبر این خبر متعاقبا اعلام می شود…

2 Comments

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.