برداشت حزب دمکرات از مواضع ناشیانه کومله و ترور رضا کعبی و کشف بمب در مقر مهتدی

دیار و نادیار

یک عضو مرکزیت دمکرات (که خواست نامش فاش نشود) ساعاتی پیش در تماس با دیار و نادیار به تحلیل رفتارشناختی سناریوسازی کومله طی یکی دو روز اخیر پرداخت. از ترور رضا کعبی تا کشف چهار بمب در مقر کومله مهتدی .

وی ضمن رد گمانه زنی های دیار و نادیار در این خصوص متن ایمیلی را برای ما ارسال کرده که عین ترجمه آن را برای مطالعه خوانندگان محترم در ادامه قرار داده ایم:”

 کل پروژه کشف بمب و ترور نافرجام رضا کعبی ساختگی و سناریو سازی بوده ولی ارتباطی به اختلافات درونی آنها نداشته است.

اتفاقاً این اقدامات رسانه ای و تبلیغی و سناریو سازی آنها و مصاحبه هماهنگ با بی بی سی فارسی نشان از یک برنامه قبلی و هماهنگ شده از جانب کومله بوده است. تمامی اینها برای مطرح شدن آنها است.

اگر دقت کرده باشید طی چند ماه اخیر با استقرار نیروهای دمکرات در کیله شین و درگیری آنها با پ.ک.ک در میان احزاب کردی شرق کردستان بیشتر نام دمکرات بر سر زبان ها افتاد و گرایش جوان ها برای پیوستن به حزب به مراتب بیشتر از دیگر احزاب شد. شما شاهد موفقیت های حزب در داخل و خارج کشور بودید. هر چند کومله هم بعداً در حد محدود دست به این قبیل اقدامات زد. اما برد تبلیغاتی برای آنها نداشت و مهم این است که صف شکن این قضیه دمکرات بود. از طرفی ما برای این اقدام شهید دادیم.

حتی موقعیت پ.ک.ک و پژاک سست شد و در داخل کشور بعد از ما قرار گرفت. کومله مدت زیادی بی سر و صدا بود و این برد تبلیغاتی و دست بالای حزب برای آنها گران تمام شد. از طرفی با توجه به چند دستگی آنها و اختلافاتی که روز به روز بیشتر میشد، هواداران آنها در حال ریزش بود و به شدت نیاز به یک سناریو سازی و اتفاق غیرعادی داشتند تا از دمکرات کم نیاورده و نام خود را مجدداً بر سر زبانها بیندازند. بویژه در انتخابات پارلمانی آینده ایران می خواستند به قول خودشان برای هواداران ژستی بیایند و نقشی داشته باشند و…

بنابراین این سناریوی کشف بمب و ترور را با هماهنگی همدیگر راه انداختند تا نشان دهند کومله برای جمهوری اسلامی مهم است و ایران در صدد حذف رهبران کومله است و نه دمکرات و پژاک و دیگر احزاب…

این کل سناریوی آنهاست که متأسفانه شما به آن نپرداخته اید! “

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.