استقبال بی سابقه کردهای ایران،از رئیس جمهور روحانی

دیار و نادیار

دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران بهمراه کاروان تدبیر و امید،ظهر امروز یکشنبه ۴ مردادماه ۱۳۹۴،در میان ازدحام جمعیت وارد ورزشگاه استقلال سنندج شد و با استقبال پرشور و باشکوه کردهای ایران روبرو شد.

استقبالی که بر خلاف انتظار احزاب کمپ نشین کردی بود و تمام آرزوهای آنها را نقش بر آب کرد.

به گزارش خبرنگاران آکام نیوز از سنندج،دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه سنندج،مورد استقبال استاندار کردستان و سایر مقامات محلی و دولتی قرار گرفت.

رئیس دولت تدبیر و امید پس از آن در میان ازدحام جمعیت استقبال کنندگان برای سخنرانی در جمع مردم وارد ورزشگاه استقلال سنندج شد و مورد استقبال پرشور اقشار مختلف مردم قرار گرفت.

مسیر فرودگاه تا ورزشگاه استقلال سنندج،بنر و پارچه نوشته هایی با عنوان “روحانی تنها نمی ماند”،”کردها ایرانی اند”،”توافق هسته ای حاصل تدبیر و اعتدال” و “روحانی مچکریم”،نصب شده بود.

همچنین بنری با عنوان “دکتر روحانی سپاس از توافق هسته ای” و پرچم جمهوری اسلامی ایران در دست استقبال کنندگان به اهتزار در آمد.

مردم با رقص و پایکوبی و سر دادن شعارهای مکرر از قبیل؛

“روحانی قهرمان امید خلق ایران”،”عقلانیت زنده باد، روحانی پاینده باد”، “روحانی روحانی، امید خلق مایی”،”صلی علی محمد ناجی ملت آمد”،”صل علی محمد، یاور رهبر آمد”، “روحانی روحانی توافق و شهامت مبارک” و “روحانی صداقتت مبارک”، از رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید استقبال کردند.

در این میان پارچه نوشت هایی با مضامین بیکار تحصیلکرده،سپاس از توافق هسته ای،ظریف دوست داریم، توسعه کردستان شعار هر کرد ایرانی،در دست جوانان، زنان و مردان دیده می شد.

همچنین در ورودی ورزشگاه کلاه های بنفش آفتاب گیر در میان استقبال کنندگان توزیع شد.

نامه های مردمی زیادی از کردها نیز از طریق نیروهای هلال احمر و انتظامات در ورزشگاه جمع آوری شدند.

این استقبال وصف ناشدنی از دکتر روحانی در حالی صورت گرفت که در چند روز اخیر،موج تبلیغات رسانه ای گروهکهای کردی بر علیه دولت آغاز شده بود و از مردم کرد،دعوت می شد تا رئیس جمهور را تحریم کنند و کسی به استقبال دکتر روحانی نرود،چون استقبال از رئیس جمهوری،به معنای بیعت با جمهوری اسلامی ایران است.

اما بار دیگر کردهای غیور این مرز و بوم،به دنیا نشان دادند که علی رغم وجود مشکلات اقتصادی در این منطقه و بیکاری جوانان،مردم کرد،پشت دولت خود را خالی نکرده و نمی کنند و دست در دست هم،برای ساختن ایرانی سربلند و یکپارچه،بدون توجه به سلایق و علایق مختلف و وجود اقوام و مذاهب گوناگون،همچنان با عزمی راسخ،در کنار دولت شان ایستاده اند و با استقبال های این چنینی،حمایت خود را از مقامات کشورشان نشان می دهند و این گونه آب پاکی را روی دست گروهکهای فرصت طلب و کردستیز،می ریزند و تمام نقشه ها و آمال و آرزوهای آنها را نقش بر آب می کنند.

کما اینکه در زمان سفر رهبری به استان کردستان نیز با وجود تبلیغات فزاینده گروهکهای کردی،شاهد حضور باشکوه مردم در خیابانها برای استقبال از رهبرشان بودیم.

نگاه دولتمردان به استان کردستان٬نگاهی لبریز و متکی به محبت٬برادری٬اتحاد و همدلی است.

گروهکهای کردی باید بدانند که مردم با عظمت این استان٬مردمی امتحان داده هستند چرا که وقتی دشمن با سیاست خباثت آلود خود در پی ایجاد تفرقه قومی و مذهبی در پیکره عظیم ملت ایران بود٬مردم کردستان با هوشیاری و مجاهدت این توطئه بزرگ را خنثی کردند.

تروریستهای کردی،در توجیه خود برای تحریم مقامات دولتی اینگونه به مردم القا می کنند که گویی دولتمردان توجهی به کردها ندارند!

این ادعاها در حالی مطرح می شود که بطور مثال این استان٬ قبل از انقلاب فقط ۳۶۰ دانشجو داشت و تنها حدود ۳۰ درصد مردم استان باسواد بودند و کارهای عمرانی نیز در حد صفر بود،اما اکنون بیش از ۴۰ هزار دانشجو در بیش از ۲۰ مرکز آموزش عالی مشغول تحصیل هستند.

کارها و خدمات دولت در منطقه کردستان بسیار عظیم بوده است.

 گروهکهای کردی٬ معمولا حرفهای دشمنان را به اسم حرفهای مردم کرد مطرح می کنند.

مسائل عبرت آموزی نیز در حوادث تاریخی این منطقه وجود دارد،از جمله اینکه خانواده های بی گناهی که فرزندانشان فریب بیگانگان را خوردند و خونشان را در راه اهداف امریکا و صهیونیزم به هدر دادند از نگاه دلسوزانه دولت جمهوری اسلامی ایران،خانواده هایی داغدارند که این نیز از خسارتهایی است که گروهکهای تروریست کردی،به این استان وارد کرده اند.

فعالیتهای گروهکهایی نظیر کومله و دمکرات،در سالهای اول تشکیل جمهوری اسلامی باعث از دست رفتن فرصتهای کار عمرانی و سرمایه گذاری بیشتر در استان کردستان شد.

اما با این وجود باز هم دولتها،کارهای فراوانی در این استان انجام داده اند،بگونه ای که امروز بر خلاف دوران طاغوت٬ دولتها به استانها و شهرهای مختلف کشور می روند و مردم دور افتاده ترین مناطق نیز٬شاهد حضور رئیس جمهور٬ وزرا و دیگر مسئولان هستند.

گروهکهای کردی،با وجود ناکامی های متعدد٬ساکت ننشسته است و از استقامت ملت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران عصبانی است،بنابراین همه باید با هوشیاری کامل٬تحرکات و طرحهای بیگانگان را زیر نظر داشته باشند چرا که ممکن است دشمن ضمن عوض کردن روشها همان اهداف پلید را دنبال کند.

کردها و به ویژه جوانان با هوشیاری کامل و با همه توان از موجودیت و تمامیت ارضی کشور و از اسلام دفاع می کنند و همانگونه که تاکنون از رعد و برق توخالی گروهکهای تروریست کرد،نترسیده اند از این به بعد هم نمی ترسند و عقب نشینی نمی کنند.

حضور فعال و همه جانبه مردم کرد،در انتخابات های ریاست جمهوری٬ مسئله ای بسیار مهمی است و باعث افزایش آبرو و عزت ملی و تحکیم استقامت کشور خواهد شد و تروریستهای کرد،را از طمع ورزی٬ توطئه گری و فساد و فتنه٬ ناامید کرده و می کند.

دست آخر اینکه؛تقدیم هزاران شهید و جانباز در راه دفاع از ایران نشان از عمق ارادت و تعلق مردم این خطه به سرزمین ایران اسلامی دارد و استقبال پرشکوه مردم این خطه از دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران،نشان دهنده این حقیقت روشن است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.