ترس از حضور در کیله شین و هلگورد و اقدام به خودزنی

دیار و نادیار

پس از طرح باصطلاح اقتصادی – سیاسی دفتر سیاسی و افرادی از قبیل حمه نظیف قادری برای انتقال پایگاه های فصلی به جدار مرز و مناطقی از قبیل کیله شین،هلگورد و شیلرو خنیره و … به منظور باج گیری از قاچاقچیان و مترددین پیامدهای نامطلوب بسیاری گریبانگیر حزب شده که اولین آنها درگیر شدن با پ.ک.ک و کشته شدن یکی از اعضای حزب و زخمی شدن چند نفر دیگر بود.

خبرهای رسیده حاکی از آن است که روحیه پیشمرگه های مستقر در این مناطق چندان خوب نیست و طی تماس با خانواده ها مدام از قصد جدایی از حزب و بازگشت به وطن سخن می گویند و برخی نیز به هر دلیل و بهانه قصد ترک منطقه را دارند. بویژه پس از پرواز پهبادهای شناسایی سپاه بر روی این مناطق این ترس دو چندان شده است. عده ای با وجدان نیز این باج گیری را نوع دزدی، راهزنی، چته گری و مال مردم خوری میدانند و حاضر نیستند به هر قیمتی به آن تن در دهند و بنابراین دچار ناراحتی های روحی شده اند. آنها این درآمد را حرام دانسته که آثار نامناسبی در زندگی، آینده و فرزندان آنها خواهد داشت.

یکی از این افراد یونس بخشنده است. یونس به قصد بازگشت از هلگورد به کوی سنجق حتی حاضر به خودزنی شد. البته باید عرض داشت یونس از افراد جناح خالد عزیزی است که به تبع جناح هجری اقدام به اعزام نیرو به مرزها کرده اند. اما به هر حال این مشکلات اشاره شده مربوط به هر دو جناح است.

گفتنی است جناح خالد عزیزی افراد مجرد را مجبور کرده که به مدت یک ماه و افراد متأهل هر ۱۰ الی ۱۵ روز در ارتفاعات هلگورد مشرف به مرزهای پیرانشهر حضور داشته باشند.

البته مسئولین جناح انشعاب طبق معمول و برای حفظ روحیه افراد این اتفاق را سهل انگاری قلمداد نموده اند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.