کومله دست رد بر سینه خالد عزیزی زد

دیار و نادیار

محتوای این دیدارها در خصوص درگیری های اخیر میان حزب کارگران کردستان پ.ک.ک با حزب دمکرات کردستان ایران بوده است.

به گزارش آکام نیوز،یک در ماه گذشته،هیئتی از حزب دمکرات کردستان به سرپرستی خالد عزیزی دبیرکل حزب دمکرات کردستان و با همراهی عمر بالکی،در نشستی با سید ابراهیم علیزاده سرکرده گروهک موسوم به کومله کمونیستی،از او خواستند تا در مقابل حزب کارگران کردستان پ.ک.ک بایستند و از حزب دمکرات کردستان حمایت و پشتیبانی کنند!

در این نشست دوجانبه علاوه بر سرکرده کومله،بعضی اعضای کمیته مرکزی این گروه کمونیستی،از جمله؛اسعد رستمی،احمد صالحی(بیطوش) و فرهاد شعبانی نیز حضور داشتند.

اما در خصوص درخواست خالد عزیزی از ابراهیم علیزاده،نکته حائز اهمیت این است که کومله کمونیستی دست رد بر سینه حزب دمکرات کردستان زد و به صراحت اعلام کرد که در ماجرای درگیری بین پ.ک.ک با حزب دمکرات،حق با پ.ک.ک است و حزب دمکرات،باید از ایجاد پایگاه نظامی در منطقه استحفاظی پ.ک.ک،خودداری کنید و در این قضیه حق با حزب کارگران کردستان است و کومله کمونیستی مخالف تاسیس پایگاه حزب دمکرات در منطقه کیله شین است.

سرکرده کومله کمونیستی همچنین در ادامه اعلام کرد که؛کومله علیزاده در صورتی موافق تاسیس پایگاه نظامی حزب دمکرات کردستان در منطقه استحفاظی پ.ک.ک است که حزب کارگران کردستان با این مسئله موافقت کرده و رضایت  داشته باشد.

کومله کمونیستی در این نشست دو جانبه با حزب دمکرات کردستان بر حقانیت پ.ک.ک تاکید کرد و در اعلام دلیل کومله کمونیستی در حمایت از پ.ک.ک اظهار داشتند؛

ما بر این باوریم که ما ۲۵ سال اردوگاه نشینی کردیم،اما پ.ک.ک در کوهها و مناطق صعب العبور و غارها و به دور از شهرها فعالیت کرده،به همین دلیل است که ما می گوییم حق با پ.ک.ک است و بعنوان کومله کمونیستی،مخالف ایجاد پایگاه توسط حزب دمکرات کردستان در منطقه استحفاظی حزب کارگران کردستان هستیم و این حزب برای این کار باید موافقت و رضایت پ.ک.ک را با خود داشته باشد.

اما در اظهار نظر قابل تاملی ابراهیم علیزاده سرکرده کومله کمونیستی در حمایت از پ.ک.ک اعلام کرد؛

امروز جدار مرز ایران با کردستان عراق در دست پ.ک.ک است و به همین خاطر برای هر اقدام و فعالیتی باید رضایت این حزب حاصل شود.

دقیقا مشابه همان زمانی که صدام حسین به ما اجازه داده بود در جدار مرز ایران مستقر شویم!!

“نادر کیانی”

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.