دستورات ویژه عربستان سعودی به گروهکهای کومله و دمکرات در صورت توافق هسته ایران و گروه ۱+۵

دیار و نادیار

دیار و نایار به نقل از آکام نیوز  : موضوع برنامه هسته‌ای ایران  در سال ۱۳۲۹ مطرح و در سال ۱۳۵۳ با تأسیس سازمان انرژی اتمی ایران و امضای قرارداد ساخت نیروگاه اتمی بوشهر،شکل جدی به خود گرفت.

ایران در سال ۱۹۵۸،به عضویت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درآمد و در سال ۱۹۶۸،پیمان عدم تکثیر سلاح‌های هسته‌ای(ان‌پی‌تی) را امضا کرد و دو سال بعد آن را در مجلس شورای ملی به تصویب رساند.

در تاریخ ۹ فوریهٔ سال ۲۰۰۳ میلادی سید محمد خاتمی،رئیس جمهور وقت ایران،خبر از تهیهٔ سوخت هسته‌ای توسط متخصصین ایرانی برای نیروگاه‌های هسته‌ای ایران داد و در آوریل سال ۲۰۰۶ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت ایران،اعلام کرد که ایران موفق به غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۳٫۵ درصد شده ‌است.

در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ (۱۵ فوریه ۲۰۱۲)،ایران از ساخت میله سوخت هسته‌ای ۲۰ درصد غنی شده و بارگذاری آن در رآکتور تحقیقاتی ۵ مگا واتی تهران خبر داد.

با انتشار اخبار پیاپی از فعالیت های هسته‌ای در ایران و پس از دامنه دار شدن اختلافات میان ایران و نهادهای بین المللی نظیر شورای امنیت سازمان ملل متحد که منجر به صدور چندین قطعنامه بر علیه برنامه هسته‌ای ایران و غنی سازی گردید،تحریم‌های وسیع و همه جانبه بر علیه ملت ایران،از طرف سازمان ملل متحد،ایالات متحده امریکا، اتحادیه اروپا و سایر کشورهای جهان علیه ایران اجرا گردید.

ایران مدعی است رویکرد تقابل با برنامه اتمی این کشور به نتیجه نمی‌رسد و کشورهای غربی باید توانایی اتمی ایران را بپذیرند.

فعالیت‌های هسته‌ایی ایران طی سال‌های گذشته،از فراز و نشیب‌های زیادی برخوردار بوده است و همواره به یکی از دغدغه های جهانی تبدیل شده است.

در این میان گروههای فرصت طلب کردی،نظیر کومله مهتدی و دمکرات هجری نیز،در هر پلنوم خود،به بحث مربوط به مسئله هسته ای ایران پرداخته و از احتمال توافق ایران با غرب و آمریکا ابراز نگرانی کرده اند.

کومله و دمکرات از مخالفان سرسخت توافق هسته ای ایران با گروه موسوم به ۱+۵ و برداشته شدن تحریم های وضع شده بر علیه ایران هستند.

چرا که این گروهها بخوبی بر این امر واقف هستند که توافق هسته ای ایران،تحریم های اقتصادی و فشار بر مردم ایران را می کاهد و این امر خوشایند این گروهکها نیست،چرا که اهرام فشار آنها بر علیه جمهوری اسلامی ایران،موضوع اقتصادی است و رفع آن نیز بالطبع به معنای پرچیده شدن اهرام فشار آنها و خنثی شدن تبلیغات شان بر علیه ایران خواهد بود.

بحث فعالیت‌های هسته‌ای ایران اولین بار و با تبلیغات وسیع سازمان مجاهدین خلق ایران(منافقین) در ماه اوت سال ۲۰۰۲ میلادی با مردادماه ۱۳۸۱ از جانب برخی منابع غربی مطرح شد و اعلام گردید که برنامه هسته‌ای ایران لو رفته ‌است!!

البته در واقع ما چیزی به نام لورفتن نداشتیم،چرا که آغاز به کار تأسیسات هسته‌ای نطنز از فوریه سال ۲۰۰۳(میلادی) به اطلاع آژانس رسیده بود و ۶ ماه بعد از اوت ۲۰۰۳، تزریق گاز تحت نظر آژانس انجام شد.

اما در خصوص فشارهای غیرمستقیم بر علیه ایران باید اذعان داشت که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و بخصوص عربستان سعودی که از توافق هسته ای ایران با ۱+۵ نگران هستند،نقشی محوری و اساسی را در این زمینه ایفا کرده اند.

عربستان سعودی با مطالعه و آگاهی از سوابق گروهکهایی نظیر کومله و دمکرات،تصمیم می گیرد از آنها برای وارد کردن فشار به جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

رژیم آل سعود در سالها و بخصوص در ماههای اخیر دیدارها و نشست های اضطراری را آنهم دقیقا در حین مذاکرات هسته ای ایران و زمانی که هیئت ایرانی در حال مذاکره بودند با شخص عبدالله مهتدی سرکرده کومله انجام داد.

عربستان سعودی در این دیدارها،راهکارهای پیشنهادی خود را به سرکرده کومله در جهت مقابله و وارد کردن فشار به جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

رژیم آل سعود به سرکرده کومله پیشنهاد می دهد،تا با استفاده از نیروهای نظامی خود،وارد کشور و نقاط مرزی شده و ایران را درگیر یک جنگ داخلی کنند،تا به این ترتیب در روند توافق سیاسی جمهوری اسلامی ایران اخلال بوجود بیاورند.

حتی شاهد بودیم که یکی از محورها و دلایل استعفای دو تن از اعضای قدیمی کومله،خالد سیادت و محمد مهتدی و دیگران،موضوع نشست های بدون هماهنگی و خودسرانه و مشکوک سرکرده کومله،با عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود.

مسئله نگرانی عربستان سعودی و کومله،بارها در جلسات ناوندی(کمیته مرکزی کومله)مطرح شده و رهبری گروه،به صراحت در این جلسات و بخصوص در پلنوم های اخیر کمیته مرکزی اعلام کرده که؛

در صورت توافق هسته ای ایران با غرب و آمریکا،ما خارج از سیستم اقلیم کردستان عراق،در مرزهای کردستان ایران با کردستان عراق مستقر می شویم و بر علیه جمهوری اسلامی ایران دوباره دست به اسلحه می بریم و در داخل کشور به این رژیم حمله می کنیم!

این تهدیدات از سال گذشته و ماههای اخیر و دقیقا از زمانی آغاز شد که رژیم آل سعود بعنوان یکی از دلواپسان توافق هسته جمهوری اسلامی ایران،نشست ها و جلسات دوجانبه خود با کومله و همچنین دمکرات را در خارج کشور افزایش داده است.

یکی از محورها و موضوعات مورد بحث در جلسات مشترک دو طرف،مسئله چگونگی از بین برن زیرساخت های هسته ای کشور بود.

عبدالله مهتدی نیز که همراه ارباب سعودی خود،لحظه به لحظه وقایع مربوط به توافق هسته ای ایران را رصد می کند،در حال برنامه ریزی برای اجرای سناریوها و  توطئه های خود بر علیه ملت ایران،در صورت توافق هسته ای است.

سرکرده مزدور و خودفروخته کومله در پلنوم اخیر خود در جمع اعضای رهبری می گوید؛

امیداروم این توافق حاصل نشود،اما چه این توافق انجام شود و چه نشود،در هر دو صورت،ما برای هر شرایطی برنامه ریزی خاص خود را داریم.

مهتدی همچنین یکی از سناریوهای خود را حضور در کردستان ایران اعلام کرده است.

کومله که مدام در حال پیگیری و رصد مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران است،همزمان نیز در حال چاره اندیشی برای اجرای سناریوهای روی میز خود است.

سناریوهایی که توسط عربستان سعودی به این گروهک و همچنین مصطفی هجری سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران دیکته شده است.

استفاده ابزاری از گروهکهای کردی که سابقه سه دهه ای در فعالیت بر علیه ملت ایران دارند،توسط کشورهای حوزه خلیج فارس و بخصوص عربستان سعودی و همچنین آمریکا،از زمانی وارد فاز جدی شد که رژیم آل سعود و هم پیمانانش،متوجه شدند که راهبرد یک‏مسیره فشار بر علیه ملت ایران جوابگو نیست و قطعنامه‌ها،ایران را به‏جای این‏که مجبور به تعلیق کند،سرسخت‌تر کرده ‌است.

رژیم سعودی و آمریکا تصمیم گرفتند از راهبرد دومسیره فشار-مذاکره استفاده کنند و در این مسیر بهترین گزینه برای آنها گروههای خودفروخته کومله و دمکرات که سابقه دوستی با رژیم بعث عراق را نیز در پرونده سیاه و ننگین خود دارند بود تا به این وسیله فشارها را روی اراده ملت ایران بیشتر کنند.

کومله و دمکرات به این دلیل از توافق هسته ای ایران ناخرسندند،چرا که تصور می کنند فشار اقتصادی به مردم ایران،موجب نارضایتی عمومی می‏شود و مردم مطالبه توقف فشارها را می‌کنند و در نتیجه میان ملت و دولت، رویارویی رخ داده و ایران از درون مهار می‌شود!!

اما آیا این طراحی‏ها و سیاه نمایی ها نتیجه دادند؟

مطلقاً به نتیجه نرسید.

چون همه‏ آنها،اشتباهات محاسباتی کومله و دمکرات و دولت های متخاصم بود.

همانطوریکه در ابتدای این گزارش اعلام شد؛استراتژی کنونی عربستان سعودی که موقعیت خود را در خاورمیانه از دست رفته می بیند و جایگاه ایران را محکم تر از قبل می بیند،برای مواجهه با ایران استفاده از گروهکهای تروریست و خودفروخته ای نظیر کومله و دمکرات است.

استراتژی طرف سعودی،سبدی از گزینه‌هایی مانند از بین بردن تاسیسات ایران توسط کومله و دمکرات،اعزام عناصر این گروهکها به داخل کشور و ایجاد ناامنی و درگیری نظامی(ایجاد یک تهدید معتبر نظامی) عملیات اطلاعاتی تروریستی،بمب گذاری و . . . را در نظر گرفته‌ است و امیدوار است که این تلفیق مؤثر باشد.

در همین راستا،گروهک دمکرات نیز از چندی پیش در مناطق مرزی کردستان ایران و منجمله کلیه شین مستقر شده و عناصر خود را بحالت آماده باش در این منطقه گمارده است،تا احتمالا به محض توافق هسته ای کشورمان،سیاستها و سناریوهای دیکته شده عربستان و آمریکا به آنها را اجرایی کنند.

اما تاریخ نشان داده که عربستان و کدخدایش،هیچگاه با این اهرام های فشار قادر به تلفیق گزینه‌های روی میز خود نبوده و توان مقابله با خواست و اراده ملت ایران و مردم کردستان را ندارند.

اما گویی این توافق،عربستان سعودی را بشدت خشمگین کرده و به ناچار دست به دامان کومله و دمکرات شده است.!

دلیل خشم عربستان نیز به این دلیل است که رژیم آل سعود،جایگاه و منافع خود را در منطقه از دست رفته می بیند و به همین خاطر،در کشورهایی نظیر عراق،سوریه و یمن،با صرف هزینه های زیاد،در حال کمک به شبه نظامیان این کشورها است و از این گروهها برای پیاده کردن نقشه های خود استفاده می کنند.

عربستان سعودی با صرف هزینه های گزاف،در عراق و سوریه و بخصوص در یمن،جنایات زیادی را مرتکب شده است.

شبه نظامیان با پول های این کشور،هر روز در حال جنایت و کشتار مردم بی دفاع هستند.

حال عربستان می خواهد با استفاده از همین روش،ایران را نیز به زعم خود،به سرنوشت سوریه و یمن دچار کند!

کومله و دمکرات و گروهکهای کردی نیز براحتی بازیچه و آلت دست این رژیم جنایتکار شده اند.

در پلنوم کمیتە مرکزی اخیر کومله،که در اردوگاه مرکزی گروه و در زرگویزله برگزار گردید،عبدالله مهتدی سرکرده کومله در حین خواندن گزارش سیاسی و سرخط جهت گیریهای دورە آتی کومله،مهمترین اولویتهای گروه را آموزش و تقویت نیروی پیشمرگ و تدارک نیرویی قبراق و رزمندە!برای روز مبادا! و زمینەسازی برای حضور نظامی در داخل کشور،عنوان و تصریح کرد که؛

آماده شروع فعالیتهای مسلحانه در داخل کشور پس از اعلام توافق هسته ای ایران هستند و در ابتدا نیز در مرزهای کردستان ایران با کردستان عراق مستقر خواهند شد.

و این همان خط مشی گروهکهای کومله و دمکرات است،خط مشی که توسط عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس به آنها در صورت توافق هسته ای ایران،دیکته شده و آنها موظف به پیاده سازی آن هستند.

www.akamnews.com

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.