حزب دمکرات کردستان ایران به پ.ک.ک اعلان جنگ داد و اعلام کرد حاضر به عقب نشینی نیست!

دیار و نادیار

دیار و نادیار یکی از اعضای رهبری حزب دمکرات کردستان ایران اعلام کرد؛ما حاضر نیستیم در ارتباط با عقب نشینی از منطقه کیله شین با پ.ک.ک مذاکره کنیم و در این مورد به هیچ عنوان حاضر به توافق نیستیم و باقی ماندن ما در کیله شین،تنها برای فعالیتهای مسلحانه در کردستان ایران است!

به گزارش آکام نیوز؛روز شنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۴(دیروز)هیئتی از حزب دمکرات کردستان ایران در مقر رهبری این گروه نشستی را با هیتی از حزب کارگران کردستان به سرپرستی دمهات اگید سخنگوی پ.ک.ک برگزار کرد و به این ترتیب دومین نشست میان این دو گروه،پس از درگیری های اخیر و بدون حضور جریان سوم که حکومت اقلیم کردستان است،برگزار گردید.

هیئت حزب کارگران کردستان به سرپرستی دمهات اگید،سخنگوی این حزب و عضو رهبری محمد امین پنجوینی در همین ارتباط به رسانه ها گفت؛

نشست ما در ارتباط با درگیری های اخیر با حزب دمکرات بود و این دومین نشست ما نیز محسوب می شود.

اما لحن آشتی جویانه حزب کارگران کردستان ترکیه،از سوی طرف مقابل،با لحنی جنگ طلبانه پاسخ داده شد!

محمد نظیف قادری عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران و سرپرست هیت دمکرات در پایان دومین دور از مذاکرات دو گروه و در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون رووداو که مواضعی ضد پ.ک.ک ایی دارد گفت؛ ما فقط در مورد بحث ها سیاسی صحبت کردیم اما در مورد مباحث نظامی کوتاه نمی آییم!

همچنین صدیق درویشی عضو کمیته مرکزی و یکی دیگر از اعضای هیئت دمکرات در پایان این دور از مذاکرات و در مصاحبه ای اختصاصی با باس نیوز سایت منتسب به مسرور بارزانی (پسر مسعود بارزانی)به صراحت و با لحنی جنگ طلبانه اعلام کرد؛

ما از کلیه شین عقب نشینی نخواهیم کرد و این منطقه و حضور ما در این منطقه قابل مذاکره نیست و ما حاضر نیستیم در این خصوص توافقی با پ.ک.ک انجام دهیم!

او ادامه داد؛

ما به پ.ک.ک هم گفته ایم که ما از کیله شین نمی رویم و هدفمان از حضور این منطقه فعالیتهای مسلحانه در کردستان ایران است!

لازم به ذکر است که پس از گذشت چند روز از محاصره عناصر دمکرات توسط گریلاهای پ.ک.ک،بامداد روز یکشنبه ۳ خردادماه نیروهای حزب کارگران کردستان در منطقه کیله شین پس از آنکه،دمکرات به تذکرات آنها برای ترک منطقه پاسخ نداد،در بین دو گروه درگیری مسلحانه روی داد که در جریان آن یکی از اعضای دمکرات کشته و تعدادی زخمی شدند.

پس از این حادثه کریم سنجاری وزیر داخله حکومت اقلیم کردستان برای آرام کردن فضا خواستار برگزاری نشست میان دمکرات با پ.ک.ک شد.

اما این مذاکرات که دور اول آن در پارلمان کردستان برگزار شده بود بدون هیچ نتیجه ای به شکست انجامید.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.