حدک و حدکا به سوی مرزهای آذربایجان غربی لشگرکشی کردند

دیار و نادیار

پس از درگیری های به وقوع پیوسته میان پ.ک.ک و حزب دمکرات کردستان ایران، این بار حزب به نیت مانور قدرت برای گریلاهای پژاک اقدام به اعزام و استقرار قریب به ۳۰۰ نیرو به سمت مرزهای اشنویه (حوالی کیله شین و مناطق قبل از آن) نموده است.

همچنین گزارش خبرنگار دیار و نادیار حاکی از استقرار تیم ۴۰ نفر خالد عزیزی به سرکردگی خالد ونوشه در حوالی مرزهای پیرانشهر می باشد.

گویا آنها نیز خواستند در این قائله از جناح هجری عقب نمانند.

گفتنی است اعزام این نیروها از جانب حدکا در راستای طرح اقتصادی دفتر سیاسی و به اصطلاج چته گری برای اخاذی از مترددین مرزی می باشد. کاسبکاران و مترددین مرزی که هزار خطر را به جان و دل خریده و برای معاش زندگی اقدام به قاچاق و تجارت کالا می کنند علاوه بر سد اخاذی و گمرک خودخوانده پ.ک.ک این بار باید از سد چته های دمکرات نیز بگذرند.

گویا دمکرات که با تجهیزات پیشرفته از جمله پدافند هوایی پا به این مناطق مرزی گذاشته سعی دارد سه ایستگاه راهزنی اخاذی و چته گری (باصطلاح خودشان گمرکی) در این مناطق راه اندازی و تا پایان فصل گرما آنها را حفظ و تداوم بخشد.

بنابراین به مترددین مرزی توصیه اکید داریم برای حفظ جان، مال و ناموس خود از دست این راهزنان اکیداٌ از تردد در محل های مورد اشاره بپرهیزند و یا مسیرهای جایگزین انتخاب نمایند.

قاچاقچیان کالا نیز می توانند در وهله اول حق و حساب چته های پ.ک.ک و سپس حق و حساب راهزنان دمکرات را کنار بگذارند و یا به نحوی با آنها شریک شوند و سپس به قاچاق کالا بپردازند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.