کشته شدن گریلای پ .ک.ک ولات امبی (برهان یاقوت)در اطراف سلماس توسط عوامل داخلی حدکا

دیار و نادیار

بر اساس اخبار واصله از آذربایجان غربی اواخر هفته گذشته یکی از گریلاهای وابسته به قرارگاه پ .ک.ک در منطقه کزل کنت در اطراف شهر سلماس توسط هسته تشکیلات مخفی داخلی حزب دمکرات کردستان ایران متشکل از افرادی از قبیل ریبوار مولودی و بهمن قربانی و دو نفر دیگر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته می شود.

خاطر نشان می سازد هسته تشکیلات مخفی حزب این اقدام را به دستور حزب در مورخه چهارشنبه ۲۷ می انجام داده بلافاصله پس از انجام این اقدام با چکو رحیمی در شمال عراق تماس و عنوان می دارند که انتقام رفیق قادر کریمی را گرفتیم و نحوه عملیات را شرح می دهند.

چکو ضمن تمجید از آنها ابراز می دارد که به سرعت از کشور خارج شوید و به صفوف حزب بپیوندید چرا که سپاه پاسدران با پ.ک.ک قرارداد داشته و بدون شک شما را دستگیر می کنند. همچنین تأکید می کند به هیچ وجه این خبر را رسانه ای نکنید چرا که به مصالح حزب و ملتمان در شرایط فعلی نیست!

این هسته چهار نفره حزب پس از این اعلام چکو بلافاصله بامداد روز ۵ شنبه ۲۸ می قصد خروج غیر قانونی از مرز اشنویه را می کنند که در این جریان هنگ مرزی به سمت آنها تیر اندازی نموده و یکی از آنها به اسم ریبوار مولودی کشته و دو نفر دیگر زخمی شده و یک نفر دیگر موفق به فرار و پیوستن به حزب می شود.

گفتنی است محمد صالح قادری پیش تر در یک جمع خصوصی اعلام نموده بود باید از پ.ک.ک انتقام بگیریم ولی به سبک خودمان، به نحوی که جنگ برادر کشی راه نیفتد. اما باید به آنها بفهمانیم اقدامشان بی پاسخ نخواهد ماند و یک نفر در برابر یک نفر باید کشته شود. باید هسته های داخلی اقدام کنند تا کسی متوجه نشود!

گفتنی است کمیسیون سیاسی و نظامی به دستور دفتر سیاسی و برای پرهیز از ایجاد تنش پیش دستانه این قضیه را منکر و اعلام نموده تیم های حزب در آن تاریخ در منطقه حضور نداشته اند.

هر چند ادعای آنها درست است چرا که این اقدام نه توسط تیم ها بلکه به دستور حزب توسط عوامل تشکیلات داخلی صورت پذیرفته و بعداً نیز سعی داشتند آنها را سراسیمه و بدون برنامه ریزی از کشور خارج کنند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.