خبر تکمیلی – سوء قصد کومله به جان عارف شیخ احمدی

خبر تکمیلی  :

عارف شیخ احمدی پس از سوء قصد به جانش و افشای این مطلب توسط دیار و نادیار از ترس واکنش کومله مهتدی در اتمام کار ترور، بلافاصله با سایت پیشمرگه کان وابسته به حزب دمکرات مصاحبه و موضوع را تکذیب نموده است و هرچند اصل مسمومیت را پذیرفته اما تلویحاً اشاره داشته پزشکان مشغول بررسی بیشتر هستند. گمان می رود این واکنش عارف ناشی از ترس باشد. چرا که یکی از منابع موثق که خود را دوستان نزدیک عارف معرفی نموده، پس از درج مطلب در سایت دیار و نادیار ماجرا را اینگونه بازتاب داده است :

دو روز قبل از ماجرا دو نفر او را دعوت می کنند و می گویند آقای مهتدی می خواهد دلیل خصومت تو را بداند، او هم در جواب می گوید اگر جمهوری اسلامی کفره باشد، مهتدی کفره فجره است. بعد نامبردگان با حقه او را دعوت به ناهار می کنند و فرار می کنند و پس از آن عارف راهی بیمارستان می شود. حتی نام خود را هم عوضی می دهند. خودم شاهد بودم که مهتدی گفت این عارف را بردارید اگر سنی خطرناک هم نباشد، جاش ایران است…

با این حال دلیل انکار عارف در سایت پیشمرگه کان به آدرس زیر معلوم نیست :

http://peshmergekan.com/kurdish/index.php?option=com_content&view=article&id=6814:2016-03-28-12-13-24&catid=3:hewalekan&Itemid=2

———————————————————————————————

بنا بر گزارش رسیده از آلمان به سایت دیار و نادیار، عناصر کومله مهتدی به جان عارف شیخ احمدی، به بهانه تفکرات تندروی مذهبی  سوء قصد کرده اند.

در این ترور نافرجام کومله به دلیل آنچه مبارزه با داعش و ترس از ترویج افراط گرایی مذهبی در کردستان ایران و کردهای اهل سنت ایران خوانده، دستور این ترور را صادر کرده است. هرچند گزارشگر گزارش ارسالی از آلمان معتقد است  نوشتن اخبار و مقالات ضد کومله مهتدی در این اواخر توسط عارف شیخ احمدی در این تصمیم کومله بی تأثیر نبوده است.

اما واقعیت آن است که چه کومله و چه دمکرات یک پیمان امنیتی با دژی ترور اتحادیه میهنی به منظور مقابله با القاعده و افراط گرایی مذهبی در منطقه دارند و در این راستا ضمن فعالیت های جاسوسی در سالهای اخیر ترور هایی را علیه شیوخ و ماموستایان اهل سنت در کردستانات ایران در دستور کار داشته اند. حامی اصلی این قضیه نیز دولت آمریکا می باشد. هرچند خود عارف شیخ احمدی منکر تفکرات وهابی بوده و علی الاصول کومله مهتدی را به خاطر ارتباطات اخیرشان مورد نقد قرار داده بود.

به هر حال کومله نیز از این پیمان امنیتی با اقلیم کردستان سوء استفاده کرده و برنامه ترور عارف را در دستور کار قرار می دهد. بر این اساس از طریق افراد آنها مسموم شده و در کشور آلمان بستری می شود. هرچند شبکه های وهابی سعی دارند این مسمومیت را به گردن جمهوری اسلامی بیندازند. چرا که در حال حاضر بواسطه افتتاح کنسولگری عربستان در اربیل کردستان عراق و ارتباطاتی که اخیراً میان کومله و این کنسولگری برقرار شده خیلی به مصلحت نمی دانند تقصیر را بر گردن کومله بیاندازند. لازم به ذکر است عارف شیخ احمدی قبلا عضو حزب یه کیتی شورشگیران و پژاک بودو پس از مدتی حبس از کشور گریخت  بعدها به کشور بلژیک پناهنده شد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.