دیپورت یکی از اعضای حزب در دانمارک قریب الوقوع است

دیار و نادیار

به گزارش رسیده به دیار و نادیار، یک عضو تشکیلات خارج از کشور حزب دمکرات کردستان ایران به نام جبار رسولی از سوی مقامات کمپ «سندهلم» مطلع گردیده که در روزهای آینده به یک کمپ موقت منتقل و از آنجا به ایران دیپورت خواهد شد.
این عضو حزب دمکرات قریب به ۶ سال می باشد که در دانمارک زندگی می کند اما موفق به اخذ اقامت دائمی نگردیده است. جبار رسولی تأکید کرده که شرایط او و ۵ پناهجوی دیگر اسفناک می باشد و هر لحظه احتمال دیپورت آنان به ایران وجود دارد.
به گفته این جگوان اهل سرپل ذهاب در استان کرمانشاه؛ عضویت در حزب دمکرات کردستان و نیز فعالیت تشکیلاتی در دانمارک، دیپورت بنده به ایران را با خطر جدی مواجه خواهد کرد. این در حالی است که ایران رسماً اعلام کرده هیچ خطری متوجه پناهجویان بازگشتی به ایران نخواهد بود. هر چند جبار بیشتر نگران از دست دادن موقعیتش در اروپاست. علی رغم تمامی کیس های پناهندگی و دروغ بافی هایی که علیه ایران صرفاً با هدف راه یافته به اروپا داشته، رأفت اسلامی ایران برای بازگشتی ها بیش از اینهاست. گمان نمی رود شرایط جبار اسفناک تر از افراد کرمانشاهی بازگشتی نظیر عادل مرادی و … باشد. مظلوم نمایی این افراد بیشتر از آن جهت است که نگران به هدر رفتن تلاش خود برای رسیدن به اروپا هستند. زمان ثابت کرد که برای آنها نه حزب مهم است، نه ایران و نه اهداف کرادیتی. فقط به رفاه شخصی خود فکر می کنند و راه یافتن به اروپا.
شایان ذکر است چند سالی است که احزابی نظیر کومله و دمکرات دیگر تهدید چندانی برای ایران نداشته و احکام قضایی آنچنانی دریافت نمی کنند. حتی کمال شریفی که مسلحانه و با اهداف تروریستی به داخل کشور آمده و به روی مأمورین امنیتی آتش گشوده بود، با جریمه زندان مواجه شد. در حال حاضر نیز مرزهای ایران به سوی کلیه آوارگان اروپا باز است.
البته پرواضح است که خیلی از این افراد این بهانه جویی ها را برای ماندن بدون هزینه و دردسر در اروپا به راه انداخته اند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.