تمسخر بی سابقه پژاک علیه دمکرات

دیار و نادیار

متعاقب حمله ناجوانمردانه اعضای پژاک در تاریخ۹۵/۰۲/۱۵ به محدوده شهرستان ربط و شهادت دو تن از افراد راننده بومی در حال حمل مصالح ساختمانی برای برخی پروژه های ساختمانی سپاه پاسداران اعضای پژاک ضمن ابراز شادمانی به تمسخر بی سابقه نیروهای دمکرات در فیس بوک پرداختند.
متن اصلی درج شده در فیس بوک بدین شرح است «دو روز قبل درگیری ما بین یک گروه مسلح کرد با نیروهای سپاه پاسداران در منطقه شهرستان سردشت (شهر ربط) صورت گرفت.
در ابتدا تلویزیونهای کردستان عراق به نقل از منابع محلی گزارش درگیری را پوشش دادند ولی هیچ رسانه ای از اینکه درگیری با چه نیروی کردی در منطقه با سپاه رخ داده است را اعلام نکردند. تا اینکه خبرگزاری العربیه و چند سایت کردی گزارش دادند . درگیری ما بین پیشمرگهای حزب دمکرات و کومله اتفاق افتاده باشد ولی چون خبر از جانب چند سایت تقریبا معتبر منتشر شده بود؛ شک کردم و تعجب از اینکه چطور ممکن است یک گروه پیشمرگه بالای ۵۰ و ۶۰ سال با میانگین وزنی مثبت ۸۰ کیلو به بالا و قوس شکم می تواند اینقدر مسافت را در سربالایی شیبدار کوهستانها و دره عمیق را بدوند و عملیات غافلگیرانه انجام دهد. با این اوصاف باور اینکه این درگیری که ۷ ساعت به طور انجامیده است کار نیروهای این احزاب باشد تقریبا غیرممکن و حول حوش زیر صفر و نزدیک به آن است.
تا جایی که من اطلاع دام قریب به اتفاق کادرهای جوان این دو حزب ریشه دار و با سابقه در جامعه کردستان درهمهمه و شلوغی مهاجرت به اروپا همگی در اینجا پناهنده شده اند و شبها بساط مشروب و کارت بازی و قلیان با طعم دو سیب کردستان براه است. به نقل از یکی از دوستان تنها کسانی که تشکیل زندگی داده اند و صاحب زن و زندگی هستند و سنی از آنها گذشته و یا کادرهای رده بالا و منصب حزبی دارند در کمپ های کردستان عراق باقی مانده اند به علاوه گروهی چند ده نفری با میانگین سنی عمر تفنگهایشان هم با سلاح دوربرد و متمایل به سنگین تفنگ کلاشینکف روسی دهه ۶۰ میلادی در مرز کیله شین مغشول وظیفه و خبات گمرک جمع کردن از مردم فقیر کاسبکار مرزی هستند.
تا اینکه امروز پژاک رسما اعلام کرد که نیروهای سپاه در کمین یک تیم چریکی انها افتاده اند و حدود ۸ الی ۹ نفر از اعضای سپاه کشته و تعداد زیادی همه زخمی شده اند و تیم عملیاتی انها بدون هیچ تلفاتی به قرارگاه نظامی خود برگشته اند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.