وزیر اطلاعات ایران بر تداوم حمایت‌های تهران از اقلیم کردستان تاکید کرد

 سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران که در سفر عراق بسر می‌برد شب ۲۵ اردیبهشت وارد اربیل شد و روز یکشنبە (۲۶ اردیبهشت / ۱۵ می) با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کرد.

  نهاد ریاست اقلیم کردستان در بیانیەای اعلام کرد کە وزیر اطلاعات ایران در این دیدار بر تداوم حمایت و پشتیبانی‌های تهران از اربیل تاکید کردە است.

  بر اساس این بیانیە، دو طرف در خصوص مناسبات و تقویت همکاری‌های دوجانبه در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تکفیری گفتگو کردند و بارزانی گزارشی از تحولات میدانی جنگ با داعش ارائە کردە است.

  بارزانی تاکید کردە است کە شکست کامل داعش تنها از راە نظامی میسر نیست و محو  تفکرات افراطی، نیازمند مبارزە فکری، سیاسی و اقتصادی نیز است.

  بیانیە ریاست اقلیم کردستان بدون اشارە بە جزئیات؛ بحث و رایزنی علوی و بارزانی در خصوص آزادسازی موصل و روابط میان اربیل و بغداد و همچنین آخرین تحولات منطقە را از محورهای اصلی این دیدار اعلام کرد.

  شایان ذکر است کە وزیر اطلاعات ایران کە در صدر هیئتی بلند پایە و در جریان سفر بە عراق از اقلیم کردستان نیز دیدار کردە است، پیش از دیدار با مسعود بارزانی، با نیچروان بارزانی، نخست وزیر و کوسرت رسول علی، معاون رئیس اقلیم و معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی دیدار و گفتگو کردە است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.