توپ باران پایگاه های چته گری و اخاذی به خواست مردم

مدتی بود کسبه، بازاریان، پیشه وران و تجار و مترددین مجاز و غیر مجاز مرزی و همچنین اهالی روستاهای مرزی، با اعتصاب، تجمع و اعتراض طوماری تهیه و گلایه داشتند که چرا حالا که قدرت تسلط اقلیم بر مرزهایش ضعیف است، نیروهای نظامی ایران اقدامی در خصوص چته گری و اخاذی های پیشمرگه های دمکرات از مترددین مرزی نمی کند. اینها در این طومار نوشته بودند که با درگیری اقلیم در نبرد با داعش در جبهه غرب و ضعف تسلط نظامی بر مرزهای شرقی اش، احزابی مثل دمکرات نهایت سوء استفاده را کرده و با حضور در این مناطق و سر گردنه  ها، از کلیه مترددین مرزی اخاذی و مبلغی را زورگیری می کند که اگر طرف نپذیرد، او را تهدید به قتل می کنند. این درخواست های چند ماهه مردم نهایت منجر به اعتصاب برخی بازارها و تحصن مقابل فرمانداری ها شد تا اینکه سپاه پاسداران از دو روز پیش به خواست اهالی و مردم منطقه  گلوله باران و توپ باران مناطق اخاذی مرزی این پیشمرگه ها را آغاز کرده است. جالب اینجاست که درآمد این اخاذی ها نه تنها صرف حزب و اوضاع معیشتی پیشمرگه ها نمی شود بلکه چون حساب مشخصی ندارد، توسط یک یا چند نفر خاص جمع آوری و با بالاکشیدن آن عازم اروپا برای اخذ پناهندگی می شوند.

مناطق مجاور اشنویه و پیرانشهر از جمله بربزین، هلگورد، کیله شین و سیدکان از مناطق مرزی هستند که مورد حملات توپخانه‌ قرار گرفته‌اند. پیشمرگان حزب با مشاهده این روند همگی فرار و پست های خود را ترک کرده اند.

با شروع این روند توپ باران، مردم مناطق طی ارسال پیام به انحاء مختلف به فرمانداری ها و نهادهای نظامی و نصب بنر، از این اقدام مسئولانه تشکر کردند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.