اختلاف در جبهه متحد کُرد

دیار و نادیار

آخرین جلسه رسمی جبهه متحد کرد که با تمامی اعضا برگزار شده باز می گردد به پیش از انتخابات مجلس  در ۱۹ و ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۹۴ با حضور اعضای شورای رهبری، شورای مرکزی و کمیته استانها در تحت عنوان جلسه انتخاباتی . این همه انفعال آن هم در تشکلی که مدعی سردمداری حرکت سیاسی کردهای داخل است جای سوال دارد.
دبیرکل جبهه متحد کرد از وضعیت کنونی فعالیت اعضای جبهه و عدم برگزاری جلسات شورای رهبری و شورای مرکزی جبهه در سال جاری ابراز نارضایتی نموده و نارضایتی خود را با ارسال نامه ای به تمامی اعضای جبهه مطرح و عنوان کرده: «… در صورت ادامه روند کنونی، طبق مفاد اساسنامه در مورد عدم مشارکت اعضای شورای رهبری و شورای مرکزی در جلسات رسمی تصمیم گیری خواهد شد.»
جبهه متحد کرد در هر فصل یک جلسه رسمی با حضور اعضای شورای رهبری و شورای مرکزی، مسئولین کمیته و کمیته استان جهت سیاست گذاری و برنامه ریزی برای فصل آینده و گزارش عملکرد کمیته در فصل گذشته را بررسی می نمایند که در شش ماهه اخیر جلسه رسمی از سوی جبهه برگزار نشده است.

ضرورت دارد در غیاب حزبی فراگیر و مسلط کردی در داخل کشور جبهه متحد کرد با اتخاذ راهبردی اصولی و مستقل از احزاب واگرا و مسلح نقش آفرینی خاصی داشته باشد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.