برخورد احمد متوسلیان با حزب دمکرات + فیلم

حاج احمد متوسلیان متوسلیان یک فرمانده عظیم شان و دلاور  و با دست آوردهای بسیار زیادی برای این مملکت بوده است. حاج احمد  متوسلیان کسی بود که در تمام منطقه غرب کشور ازمریوان، کرمانشاه، کردستان و … در اوایل انقلاب حضور داشت. مردم آنجا را به آسایش رساند .  رشادت‌های  حاج احمد که باعث آزاد سازی خرمشهر شد. و… ایستاده در غبار نیز فیلمی  در ژانر دفاع مقدساست که در جشنواره سی و چهارم به اکران درآمد و توانست نظر منتقدان و تماشاگران را جلب کند. این فیلم در آرای مردمی نیز رتبه قابل قبولی را کسب کرد و در جمع پنج فیلم نخست آرای مردمی قرار گرفت.  «ایستاده در غبار» با کسب چهار سیمرغ بعد از فیلم «ابد و یک روز» رکورد دار جشنواره سی  و  چهارم شد.

این فیلم که زندگی حاج احمد متوسلیان را به تصویر می‌کشد و توانست به عنوان بهترین فیلم جشنواره شناخته شود

اما ساخت این فیلم بهانه ای شد  برای آنکه در ماه رمضان امسال در برنامه تلویزیونی پر مخاطب ماه عسل  با دعوت از عوامل سازنده فیلم و همرزمان دوران حاج احمد، خاطرات آن زمان مرور شود. اینکه به خاطر عدم رسیدگی به یک مجروح چگونه تند با زیردستان و همکمارانش برخورد می کرد.

و اما نکته برجسته و درخور توجه که در خاطرات هم رزم حاج احمد بحث شد،  برخورد حاج احمد متوسلیان با فرمانده هیز نظامی حزب در آن زمان در مریوان است.  بدین نحو که همسر یک از فرماندهان نظامی هیز حزب دمکرات حاضر در منطقه در بیمارستان مریوان بعلت بیماری بستری بود که حاج احمد به عیادتش می رود. در این عیادت ضمن دلجویی از بیمار متوجه می شود که وضعیت مالی مناسبی ندارد. با دیدن این وضع حاج احمد در آن زمان نیمی از حقوق خود را که معادل دو هزارتومان در آن زمان می شد، به وی می بخشد. این در حالی بوده که آن زمان حاج احمد مشغول درگیری و جنگ مستقیم با همسر این بیمار در حزب دمکرات بوده است.

[jw7-video n=”1″]

فرمانده هیز نظامی حزب با دیدن این رفتار و عطوفت انسانی حاج احمد، خودش به همراه ۳۰ نفر از نیروهای زیردستش اسلحه را زمین گذاشته و به نیروهای حاج احمد در دفاع از وطن می پیوندند.

نکته دیگر میزان روح بیدار برخی از دمکرات های جنگنده آن زمان بود که با اندکی رفتار و برخورد انسانی و آگاهی بخشی، واقعیت ها را درک می کردند. مقایسه کنید با امثال کمال خضری، سرکوت صمدی و یا سید عزیز نیکجویان و یا رهبران فعلی حزب.

یاد حاج احمد تا ابد گرامی باد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.