موج محکومیت ها علیه حدکا

دیار و نادیار

جنگ مسلحانه ناپخته ای که حدکا به راه انداخته مورد انتقاد دوست و دشمن واقع شده و نه تنها باعث نفرت هواداران در داخل شد به نحوی که در مناسبت ۲۲ تیر هیچ استقبالی از فراخوان حدکا نکردند، در شمال عراق نیز رهبران احزاب کمپ نشین به آنها تاخته اند. عمر ایلخانی زاده اظهار داشته که ما در شرایط کنونی با این شیوه از جنگ مسلحانه ای که حدکا شروع نموده موافق نیستیم، جنگ مسلحانه باید با تعداد نفرات با حجم بالا و سازماندهی منظم مانند سال های اوایل انقلاب انجام شود در غیر اینصورت به راحتی درکمین افتاده و ضربه می خوریم.
نامبرده افزوده است: حدکا با همان شیوه های ۳۰ سال پیش اقدام به چنین کاری کرده است و ما الان نه در شرایط پیشین هستیم و نه دارای امکانات گذشته هستیم، ما حتی نمی توانیم از تاکتیک های گذشته استفاده کنیم، در حالی که در تمامی مناطق نیروهای مخفی و نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی حضور دارند و نظام از لحاظ نظامی و تکنولوژی بسیار پیچیده تر شده است.
وی در ادامه گفته است: چگونه می شود با حداقل امکانات وارد جنگ با نظام شد، در شرایط کنونی هر فردی به محض ورود به خاک یک کشور مکان دقیقش مشخص می گردد.
ابراهیم علیزاده (دبیرکل حزب کمونیست ایران) نیز درخصوص نادرست بودن شیوه نظامی حدکا طی درگیری های اخیر، موضع گیری نموده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.