۲۲ تیر و تکرار شکستی دیگر در کارنامه حزب دمکرات

شسکت ها در حوزه سخت و نظامی برای حزب به حوزه مردمی هم رسید. حزبی که مدعی تاریخ حدود ۷۰ ساله است. این بار گمان می کرد با به کشتن دادن فرزندان کُرد و تبلیغات گسترده می تواند مردم را در اعتراض به صحنه بکشاند. دریغ از حمایت حتی یک نفر. در روزهای آخر تیمور مصطفائی با التماس سعی داشت بازاریان را به اعتصاب وادارد، حتی جناح خالد عزیزی نیز بیانیه داده بود. در کردستان اما گویی اصلاً خبری از حزب نیست و مردم دنبال مسائل دیگری هستند. بازارها نیز علی رغم بسته بودن مرز  روال عادی فعالیت خود را طی می کرد.

ه مانند سال های گذشته حزب دمکرات ۲۲ تیر را روز اعتراض همگانی اعلام کرد و در فراخوانی که چند روز پیش از طرف دو جناح حزب دمکرات منتشر شد از مردم درخواست کرده بودند که روز ۲۲ تیر را تعطیل اعلام کنند و کسی به مغازه و محل کار نرود.

 در سال های گذشته وقتی فراخوان می دادند یکی از درخواست هایشان این بود که در ساعت ده شب به مدت سه دقیقه لامپ های خانه را اموش کنند ولی چون در این چند سال اخیر دیدند که این مسئله طرفدار ندارد و کسی چنین کاری نمی کند دیگر این بند را حذف کردند و این شد که در امسال فقط درخواست کرده بودند که مغازه‌ها تعطیل شوند و کسی به محل کار خود نرود ولی چنان که آشکار و روشن است امروز حتی یک درصد هم چنین کاری انجام نداده بودند و مردم به مانند دیگر روزهای عادی هفته‌،زندگی عادی خود را می کردند و در هیچ کدام از شهرهای کردستان چنین مسئله‌ایی به چشم دیده نمی شد و این مسئله حاوی نکاتی است که:حزب دمکرات و دیگر احزاب کردی که در کردستان عراق هستند به هیچ وجه جایگاهی میان مردم ندارند و کسی به این احزاب و شعارها و اهدافشان اهمیتی نمی دهد و این حزب هیچ نقشی در زندگی مردم ندارد. یا اگر دارد حاضر به بر هم زدن زندگی شخصی خود به خاطر منافع دمکرات ها نیستند!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.