شکایت یک مهابادی از تصرف خانه باغش توسط حزب دمکرات کردستان ایران

دیار و نادیار

در پی ورود تیمی از حزب دمکرات کردستان ایران به خانه باغ فردی از اهالی مهاباد و تصرف خانه اش و تهدید وی به همکاری با این تیم، صاحب خانه به نیروی انتظامی شکایت نمود.
در اواخر خردادماه ۹۵ تیمی از پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران وارد شهرهای مرزی ایران شدند. این تیم برای تهیه آذوقه و محلی برای استراحت به یک از خانه باغ های روستاهای مهاباد وارد شدند و با تهدید، صاحبخانه را مجبور به تهیه آذوقه و همکاری با آنها نمودند. ایشان با ایجاد رعب حتی زن و دختر و ناموس او را مورد آزار و اذیت قرار دادند. همچنین این تیم یکی از سران طایفه منگور را به گروگان گرفته که وی به دلیل ترس از دمکرات ها و اقدام تلافی جویانه آنها، علی رغم اصرار بستگان، هنوز حاضر به تنظیم شکایت نشده است.

یکی از مرغداران پیرانشهر نیز با مراجعه به ناجا از مزاحمت و ربودن مرغهایش شکایت کرد. گویا تیم اعزامی ماه گذشته ی حزب دمکرات کردستان ایران برای تأمین آذوقه شان با زور تعدادی از مرغهای این مرغداری را ربودند و خسارت به مرغداریش وارد کردند. در همین زمینه صاحب یک پرورش ماهی نیز شکایتی در این خصوص تنظیم کرده که در یک وعده گویا تعداد ۵۰ پرس غذای مجانی به زور برای تیم حزب درست کرده و تحویل داده مضاف بر اینکه بدرفتاری با او داشته و حین ورود موبایل های تمام کارکنان پرورش ماهی را گرفته و تلفن هایشان را قطع و برخی کارگران را تا مسیری گروگان گرفته اند.
مردم منطقه با ابراز نارضایتی از ایجاد ناامنی حزب دمکرات کردستان ایران خواهان رسیدگی و برقراری امنیت می باشند.
چگونه این حزب داعیه دفاع از حقوق اکراد را دارد؟ آیا با تعرض به اموال آنها می خواهد حقوقشان را رعایت کند؟ یا اینکه خود را ولی نعمت آنان و صاحب حق می داند و تعرض و تصرف اموال اکراد را از حقوق خود بر می شمرد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.