اتحاد کومله کمونیستی با حزب دمکرات عزیزی بر علیه کومله مهتدی و حزب دمکرات هجری

افشای جزئیات نشست مشترک کومله کمونیستی با حزب دمکرات کردستان

دیارونادیار/اختصاصی{نادر کیانی}:بر پایه خبری که از شمال عراق و از اردوگاه کومله کمونیستی(زرگویز)بدستم رسیده،مطلع شدم در تاریخ ۰۴/۰۵/۱۳۹۵ هجری شمسی،سید ابراهیم علیزاده دبیرکل گروهک موسوم به کومله-سازمان کردستان حزب کمونیست ایران،بهمراه ۴ تن از اعضای کمیته مرکزی کومله،در قلعه کویسنجق،با خالد عزیزی دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران دیدار و گفتگویی مهم داشتند.
مهم ترین هدف از انجام این دیدار دوجانبه که در قلعه کوسینجق محل استقرار حزب دمکرات کردستان شاخه خالد عزیزی،برگزار شد،بحث و گفتگو بر سر تشکیل یک جبهه مشترک بر علیه کومله مهتدی و حزب دمکرات شاخه مصطفی هجری بود.
در این نشست دو طرف بر سر تشکیل یک “جبهه مشترک” در تقابل با همکاری و نزدیکی با سیاستهای جنگ طلبانه و ماجراجویانه عبدالله مهتدی و مصطفی هجری،با یکدیگر به توافقاتی دست یافتند.
همچنین یکی از موارد مطروحه در این نشست،محکومیت و انتقاد نسبت به اقدامات نظامی و مسلحانه این گروهک(حزب دمکرات کردستان ایران-شاخه مصطفی هجری) در داخل کشور بود.
حزب دمکرات کردستان و کومله کمونیستی هیچکدام شیوه جنگ مسلحانه بر علیه جمهوری اسلامی ایران را نپذیرفته و به صراحت با این خط مشی جنگ طلبانه مهتدی و هجری مخالفت کرده و از انجام این نوع فعالیتها ابراز انزجار کردند.
همچنین در این نشست بحث ارتباط سعودی ها با کومله مهتدی و دمکرات هجری نیز مطرح گردیده و دو طرف بشدت به ارتباط و نزدیکی هجری و مهتدی با رژیم آل سعود،واکنش منفی نشان داده و آن را محکوم نمودند.
ناگفته نماند که سید ابراهیم علیزاده دبیر کل کومله کمونیستی در دیدار با خالد عزیزی،اعتراف نمود که سعودی ها از آنها نیز درخواست ملاقات برای همکاری کرده بودند،اما با توجه به وضعیت حال حاضر در منطقه،آنها این درخواست را نپذیرفته اند.
ابراهیم علیزاده همچنین عنوان داشته که عربستانی ها از گروهکهای دیگر کردی نیز برای مزدوری دعوت کرده اند،اما تا این لحظه تنها کومله مهتدی،حزب دمکرات مصطفی هجری و گروهک حزب آزادی کردستان به درخواست آنها پاسخ مثبت داده اند.
در پایان این دیدار،دو طرف به توافق رسیدند که این نوع جلسات را تداوم بخشند و در این ارتباط چند دیدار دیگر نیز با یکدیگر داشته باشند.
همچنین مقرر گردید نشست بعدی در اردوگاه زرگویز کومله کمونیستی برگزار شود.
با تشکر از همکارانم در شمال عراق که جزئیات این خبر را در اختیارم گذاشتند.
“نادر کیانی”
www.komaleemontaghed1.blogfa.com

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.