ناهید فرامرزی و بختیار ابراهیم زاده دو پیشمرگ کومله در آستانه دیپورت به ایران

کشور رومانی از سفارت ایران برای تحویل گرفتن دو پیشمرگ کومله دعوت کرد

ناهید فرامرزی و بختیار ابراهیم زاده دو پیشمرگ کومله در آستانه دیپورت به ایران
کشور رومانی از سفارت ایران برای تحویل گرفتن دو پیشمرگ کومله دعوت کرد
دو پیشمرگ قدیمی کومله از اروپا اخراج شدند
دیار و نادیار:”نادر کیانی”/اختصاصی:یکی از اعضای کمیته خارج کشور کومله کمونیستی در تماس با “نادر کیانی/مدیریت وب سایت کومله منتقد۱”جزئیات اخراج دو پیشمرگ قدیمی کومله علیزاده از اروپا را فاش کرد.
بر پایه این گزارش که لحظاتی پیش بدستم رسید،باخبر شدم که بختیار ابراهیم زاده و ناهید فرامرزی که به قصد پناهندگی به کشور رومانی سفر کرده بودند،از این کشور اخراج و در آستانه دیپورت به ایران قرار دارند.
ناهید فرامرزی اهل سنندج و بختیار ابراهیم زاده اهل سقز که زن و شوهر هستند،سال گذشته(۱۳۹۴)به قصد پناهندگی عازم شمال اروپا می شوند و به رومانی رفته و در این کشور دستگیر و زندانی می شوند.
اتهام این دو نفر؛جعل پاسپورت با هدف فریب دولت و دروغ پردازی در خصوص وضعیت امنیتی شان در ایران بوده است.
کمیساریای عالی پناهندگان سیاسی،با انجام یک سری تحقیقات،به این نتیجه رسید که اظهارات این دو نفر،در خصوص اینکه،در صورت بازگشت به کشور با خطر اعدام روبرو هستند،دروغ محض بوده و این افراد کوچکترین مشکل امنیتی در کشور نداشته و صرفا به دلیل بیکاری و مشکلات خانوادگی به کومله ملحق شده بودند.
این دو از سال ۱۳۹۴ در زندان رومانی بسر می برند و پس از آزادی این کشور را به قصد پناهندگی،به مقصد نروژ ترک می کنند.
ناهید و بختیار،در ادامه و پس از عدم قبولی این بار از نروژ درخواست پناهندگی سیاسی می کنند.
اما تقاضای پناهندگی آنها از سوی اداره مهاجرت نروژ هم رد می شود و در نهایت روز چهارشنبه ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۶ میلادی،دوباره به رومانی دیپورت می شوند.
کشور رومانی هم بار دیگر ناهید و بختیار را زندانی می کند.
قرار است از سفارت جمهوری اسلامی ایران برای فراهم کردن زمینه دیپورت این دو نفر،ملاقاتی با آنها در زندان رومانی صورت بگیرد.
نکته جالب توجه در این ماجرا این است که رومانی و نروژ،دوباره متوجه دروغ بودن اظهارات کومله در تاییدیه هایی که به اعضای خود برای پناهندگی به اروپا می دهد می شوند.
کومله برای فریب دولتهای اروپایی در اظهارنامه های خود که به “تاییدیه” شناخته می شود،عنوان می دارد که در صورت بازگشت این افراد به کشور،آنها اعدام می شوند!
حال اینکه اکثریت قریب به اتفاق،پیشمرگان کومله که راهی اروپا شده یا می شوند،کوچکترین پرونده سیاسی و امنیتی در کشور نداشته و صرفا از روی بیکاری و یا مشکلات خانوادگی و یا داشتن شاکی خصوصی در ایران،از کشور فرار کرده و به کومله ملحق شده و یا می شوند.
اروپا نیز بارها متوجه این دروغها شده و لذا با سفارت خانه های ایران تماس گرفته و از ماموران سفارت خواسته تا این افراد را تحویل گرفته و به ایران بازگردانند.
کومله نیز همچون گذشته با راه انداختن کمپین های عوام فریبانه قصد فریب کشورهای اروپایی را داشته و باز هم به دروغ های خود مبنی بر اینکه در صورت بازگشت آنها به کشور،این افراد اعدام می شوند،ادامه می دهد!!
“نادر کیانی” www.komaleemontaghed1.blogfa.com

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.