قول پارتی مبنی بر راه اندازی مجدد تیشک تی وی

دیار و نادیار

مسئولین پارت دمکرات کردستان عراق (پارتی) طی ملاقاتی با اعضاء دفتر سیاسی حدکا، ضمن مناسب خواندن اقدامات اخیر آنها مبنی بر حضور در داخل کشور ایران، قول کمک مالی، حمایت از آسیب دیدگان را به حزب دادند.

حتی ابراز نمودند به پشتوانه کمک مالی سعودیها که قرار است از کانال بارزانی ها به حزب برسد، مجدداً تلویزیون تیشک تی وی راه اندازی شود.
مسئولین پارتی اعلام نمودند در قبال اعزام نیرو به داخل کشور حاضر هستند به حزب کمک مالی نمایند. بعد از اعزام نیرو به داخل کشور توسط جناح هجری، پارتی کمک های مالی فراوانی به حزب نموده است .

این رفتار و برخورد دوگانه بارزانی ها درخور تأمل است. تأمل انگیز است حزبی که داعیه استقلال کردستان و تشکیل کشور مستقل را دارد، چگونه در سیاست هایش تابع پول سعودیهاست!  به هر حال کُردها با این قدمت تاریخی به لحاظ فرهنگ، ایدئولوژی و سیاست قرن ها جلوتر از عربستان سعودی هستند که هنوز شکل دمکراتیک و کشور ملی ندارد. بارزانی نیز اگر خواهان استقلال است باید ابتدا استقلال عملی، سیاسی و ایدئولوژی خود را ثابت کند. اگر بخواهد به خاطر پول و منافع مادی تابع سعودی ها باشد حتی در صورت استقلال به کشوری در حد جیبوتی تقلیل خواهد یافت. گمان می رود اوضاع کنونی یک حزب در کردستان عراق از یک کشور وابسته مثل جیبوتی بهتر باشد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.