بررسی علت مرگ چکو رحیمی

دیار و نادیار

پس گذشت ماهها از مرگ چکو رحیمی (معاون کمیته امنیت حدکا) هنوز علت مرگ وی به روشنی مشخص نشده است. عوامل مختلفی برای مرگ او مطرح شده است. در ظاهر علت مرگ او ایست قلبی عنوان شده است . البته موادی وجود دارد که به افراد تزریق می شود و پس از گذشت ۶ ماه فرد دچار ایست قلبی خواهد شد که در این صورت، ظاهراً فرد به مرگ طبیعی فوت می نماید اما در واقع در اثر آن ماده می میرد.
اما عده ای علت مرگ او را مسوم کردن چکو توسط یکی از اعضای حزب می دانند. عده ای نیز مصطفی هجری را از متهمین قتل وی می دانند زیرا از طرفی چکو، مصطفی هجری را تهدید کرده بود که اگر در کنگره ۱۶ به عضویت دفتر سیاسی در نیاید به اروپا رفته و از حزب کناره گیری خواهد کرد. لذا هجری نیز از بیم افشای اسرار درونی حزب می تواند از متهمین قتل چکو باشد.
بر همین اساس اخیراً پسران چکو (آکام و آرمان) نسبت به رهبری حزب معترض و خواهان شناسایی عوامل قتل پدرشان و قصاص می باشند.

از این گمانه زنی ها گذشته مرگ چکو خیلی چیزها را مدفون می کرد. چیزهایی که بیش از هر چیز به ضرر هجری، شاهو حسینی و رستم جهانگیری بود. چکو  اگر لب باز می کرد افشاگری هایی می نمود که شاید موقعیت این آقایان را در حزب نیز به خطر می انداخت. ازجمله سرمایه گذاری های مالی که فقط این چند نفر شریک بوده و از آن خبر داشتند. شرکت های وابسته به حزب. پول هایی که در ازای جاسوسی و ارسال اسناد آب سنگین اراک از فرانسه گرفتند. و فقط و فقط به حساب هجری رفت و او نیز با همکاری رستم جهانگیری پالایشگاهی را در عنکاوه اطراف اربیل راه اندازی نمود. چندین ملک خریدند و یک شرکت راه اندازی کردند. حال آنکه سر بانی اصلی این داستان جاسوسی آب سنگین اراک (چکو رحیمی ) بی کلاه مانده بود. اما بیچاره تر از چکو افرادی مثل سمکو خلقتی بودند که قربانی شدند. آنها دیگر هیچ گیرشان نیامد جز تحمل زندان. الیته به جای سمکو فرزندان هجری و چکو در اروپا در حال خوشگذرانی اند. اینها تنها بخشی از مسائلی بود که راضی نبودند چکو دیگر پس از توافق هسته ای بماند. چه هجری، چه شاهو حسینی، چه سرویس اطلاعاتی فرانسه، چه اقلیم کردستان و… هزار و یک معما که شاید ۵۰ سال دیگر ویکی لیکسی دیگر آن را روشن  کرد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.