مراد کارایلان تحرکات حدکا در کردستان ایران را به نفع عربستان و ترکیه می‌داند

  مراد کارایلان فرمانده کل نیروهای نظامی و از اعضای رهبری پ.ک.ک در مورد اقدام اخیر نظامی حزب در ایران طی مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی وابسته به پ.ک.ک اظهار داشته است: ” مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی ایران خدمت به عربستان و ترکیه است. جریانات سیاسی کردستان ایران نباید تحت تأثیر هیچ یک از قدرت‌های خارجی قرار بگیرند. باید فعالیت تشکیلاتی، فرهنگی و مدنی بر اساس شرایط موجود در کردستان ایران گسترش یابد. مبارزه مسلحانه عواقب خواهد داشت و باید احزاب کردستان ایران آن را مد نظر قرار دهند.” .

  ایشان بر این باور هستند که اقدامات اخیر حزب دمکرات جناح هجری بنا بر دستور عربستان بوده است و حدکا تحت تاثیر توافق هایی است که با قدرت های خارجی برای جبران بحران مالی و پر کردن جیب سران این حزب داشته است.

هر چند کریم پرویزی نیز در اظهاراتی سعی کرده پاسخ وی را بدهد و اعلام نموده : ” شیوه مبارزه در هر بخش کردستان را مبارزان همان بخش تعیین می کنند.

کریم پرویزی اشاره نکرده که آیا حدک، پژاک، سه جناح کومله (علیزاده، ایلخانیزاده، مهتدی)، خبات، پاک، کمونیست کارگری و… در آن بخش از کردستان که حدکا برای آن تصمیم می گیرد سهمی دارند یا خیر.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.