بدنبال اعلام انزجار کریم سنجاری، دمکرات باز هم تیم های نظامی خود را اعزام کرد!

کریم سنجاری هم نتوانست جلوی اعزام تیم های تروریستی دمکرات را بگیرد!

هفته گذشته هیئت بلند پایه امنیتی اقلیم کُردستان در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرده بود که با “اخلالگران” در مرزهای مشترک اقلیم و ایران برخورد خواهند کرد
به گزارش آکام نیوز،روز یکشنبه ۲۴ مرداد،هیئتی بلند پایه به ریاست “کریم سنجاری” وزیر کشور و عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کُردستان عراق(پارتی) در دیدار با “علی شمخانی” دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در خصوص آخرین تحولات در مرزهای مشترک میان اقلیم و ایران به گفتگو و رایزنی پرداختند.
در این دیدار که ساعاتی به طول انجامید کریم سنجاری از حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران از اقلیم کردستان در زمینه های امنیتی،سیاسی و اقتصادی تقدیر و تشکر کرد و ضمن اعلام انزجار از تحرکات مسلحانه گروهکهای تروریست کردی بخصوص دمکرات،اعلام کرد که؛
اقلیم کردستان عراق “به هیچ گروهی اجازه شرارت در مناطق مرزی ایران” را نخواهند داد .
وزیر کشور اقلیم کُردستان اعلام داشت که؛
“با بسیج مجموعه توانمندی های نظامی و امنیتی خود با اخلالگران در مرزهای مشترک مقابله می نماییم”.
این هیات برای گفتگو در خصوص درگیری های دو ماه گذشته میان تفنگچیان تروریست گروهک موسوم به حزب دمکرات کُردستان ایران با نیروهای سپاه پاسداران در اشنویه و سروآباد به تهران سفر کرده بود.
هیئت امنیتی اقلیم کردستان،جمهوری اسلامی ایران را کشور دوست اقلیم کردستان نامیده و از حمایتهای بی شائبه ایران از کردهای عراق چه در زمان صدام حسین و چه در حال حاضر،قدردانی کرد.
در حالیکه کریم سنجاری وزیر کشور اقلیم کردستان عراق برای بهبود روابط میان ایران و اقلیم کردستان به تهران سفر کرده بود و تلاش نمود تا ملت ایران و کردهای ایران را متوجه این موضوع نماید که حرکات تروریستی گروهکهای رانده شده کومله و دمکرات و حزب آزادی کردستان،ارتباطی به اقلیم کردستان ندارد و این منطقه بشدت مخالف این حرکات مسلحانه بر علیه کشور دوست و همسایه خویش ایران است،اما تروریستهای دمکرات،در واکنش به این اظهارات،تیم های جدیدی را همزمان روانه مناطق مختلف کردستان ایران بخصوص مهاباد کرده و باز هم در یک دهن کجی آشکار به مقامات اقلیم کردستان،با این حرکت کوشیدند تا سطح روابط ایران با منطقه اقلیم کردستان را به پایین ترین سطوح رسانده و در این مسیر،مانع تراشی کنند.
همچنین همزمان با سفر این هیات تیم های تروریستی دمکرات وارد مناطقی از قبیل سیدکان شده و آماده انجام عملیاتهای دیگر تروریستی شدند!
در هفته های گذشته هیئت های بیشماری از اقلیم کردستان در جهت بهبود رابطه میان ایران با اقلیم کردستان،به تهران سفر کرده اند،اما گروهکهای کردی با هدف خدشه دار کردن روابط این دو کشور دوست و همسایه،همچنان در حال اعزام تیم های تروریستی به منطقه کردستان ایران هستند و سعی دارند تا تلاش مقامات بلندپایه اقلیم کردستان عراق برای بهبود رابطه با جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند.
پیش از نیز هیاتی از اتحادیه میهنی کُردستان به ریاست برهم صالح در سفری به تهران با مقام های ایران در خصوص رویدادهای اخیر کردستان ایران و تحرکات مزدوران دمکرات و کومله،بحث و گفتگو کرده بودند.
اگرچه نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق هم تاکید کرده بود که؛
اربیل با تمام توان خود با عملیات خرابکارانه علیه ایران مقابله خواهد کرد،اما گویا سران مزدور دمکرات و کومله،تعمدا با هدف تیره کردن رابطه ایران با منطقه اقلیم کردستان،باز هم تیم های خود را روانه خاک ایران می کنند.
شایان ذکر است که مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان هم در ادامه این دیدارها و به دعوت رسمی مقامات ایرانی در چند روز آتی به تهران سفر خواهد کرد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.