خبر فوری – درگیری میان نیروهای سپاه و پیشمرگان حدک در اطراف سردشت

خبر فوری – بر اساس اخبار رسیده به سایت دیار و نادیار غروب روز گذشته (سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵) پیشمرگان حدک در نقطه مرزی سردشت و حوالی منطقه “بنەوخەڵەفی” قصد ورود به مناطق عمقی داخل کشور را داشتند که در کمین نیروهای مرزی و متعاقب آن سپاه پاسداران افتادند و طی درگیری به وقوع پیوسته شماری چند از نیروهای دمکرات کشته و زخمی شدند. آمار اولیه رسیده به سایت دیار و نادیار  توسط  خبرنگاران منطقه ای افتخاری سایت که نیاز به بررسی بیشتر دارد حاکی از کشته و زخمی شدن ۸ نفر از کادرها و پیشمرگان حدک دارد.

این در حالی است که مقامات اقلیم کردستان بویژه در آستانه سفر بارزانی تعهد کرده بودند از ورود مجدد پیشمرگان دمکرات به داخل کشور خودداری کنند. از عهد شکنی چند باره بارزانی ها که بگذریم، گفتنی است پس از این واقعه میان خالد عزیزی و  مصطفی مولودی دعوا و درگیری لفظی بر سر اعزام این تیم و ضربه خوردن آن صورت گرفته و خالد اعلام داشته وجهه و حیثیت حدک را در برابر حدکا تضعیف کردید. ما در مقابل آنها پخته تر عمل کرده بودیم و دست بالا را داشتیم. با این تلفات اکنون ما چه فرقی با آنها داریم؟ ما را مضحکه هجمه رسانه ها خواهید کرد. قدرت و تجربه ما را زیر سوال بردید و… .

از سوی دیگر حدک از معدود احزاب کُردی بود که شیوه مبارزه مسلحانه و اقدام به سبک راسان حدکا را رد کرده و مورد تمسخر و  طعنه قرار می داد. دبیرکل این گروه نیز به نسبت مواضع منطقی تر نسبت به هجری داشت. اما واقعه اخیر تمامی این رویکرد ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد. مشخص نیست حزبی که داعیه گفتگو  و  دیالوگ و حل مشکل از این طریق را دارد به چه دلیل به یکباره به اقدامات ناپخته، نسنجیده و کورکورانه از این دست روی آورده است. آیا تجربه ناموفق حدکا با ۱۷ کشته برای آنها درسی نبود؟ به عبارت دیگر سخت است از تجربه دیگران  درس نگرفتن و از یک سوراخ دوبار گزیده شدن. البته گمان می رود غرور و خودفریفتگی عده ای مدعی اقدامات نظامی و ادعاها و برآوردهای ناردست شان جان برخی کادرها و پیشمرگان حدک در این درگیری را بر باد داد.

به هر حال شایان ذکر است تا لحظه اعلام خبر هیچ آسیبی به نیروهای مرزبانی و سپاه پاسداران نرسیده است.

منتظر اخبار تکمیلی و آمار کشته های حزب دمکرات کردستان باشید.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.