چته گری و تیراندازی به مردم بی دفاع توسط سید عزیز نیکجویان در جاده مهاباد

اگر منظور از راسان حمله به کُردهای غیر نظامی بی دفاع آن هم در یک جاده بین شهری قدیمی و متروکه است، پژاک چندین سال پیش این راسان مد نظر شما را بهتر از شما امتحان کرده بود و خیلی جواب نداد. تازه یک مرحله از شما پیشرفته تر عمل کرده بود. اگر پژاک به سربازان بی دفاع راهنمایی و رانندگی روانسر حمله کرد شما دیگر روی آنها را سفید کرده و به مردم بی دفاع در جاده حمله کردید.

تیم مسلح حزب دمکرات کردستان ایران به سرکردگی سید عزیز نیکجویان که مرحله قبل جان سالم به در برده و از کشور خارج شدند، این بار در روز ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ وارد کشور شده و پس از عبور از مرز و سپری کردن زمان در غارها و ارتفاعات،  روز گذشته ۱۳۹۵/۰۶/۱۹ پایین آمده و در جاده قدیمی مهاباد – پیرانشهر طی مسدود سازی جاده از ماشین های شخصی مترددین و کُردهای محلی اخاذی و زورگیری می کردند که در این جریان یکی از رانندگان به نام رضا رحمانی استنکاف نموده که این فرد بی دفاع به همراه دیگر سرنشین خودرو  مورد حمله و تیراندازی چته های حزب به سرکردگی سید عزیز نیکجویان قرار گرفته و زخمی می شود. در این جریان خودرو وی آسیب دیده و خودش نیز به شدت زخمی می شود.

هر چند هجری به وضوح در سمینار کنگره ملیت های ایران فدرال گفت هدفشان از راسان جلوگیری از سرمایه گذاری کشورهای خارج در ایران و ناامن جلوه دادن ایران است. این ادعایی بود که جمهوری اسلامی ۳۷ سال پیش تا کنون آن را اعلام می نماید اما حزب زیر بار نمی رفت. تا اینکه دبیرکل (هجری) این بار صراحتاً و تلویحاً اعتراف نموده و این موضع را اعلام داشت. یکی از اهداف حزب ممانعت از رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق کُردنشین است. چرا که شرایط فقر و فلاکت بستر رشد و یارگیری احزاب فرقه ای است که بر جهل مردم سوار شود و سوء استفاده نمایند.

جناح مقابل نیز علی رغم مواضع و ممانعت های مکرر دبیرکلشان،  بالاخره دم به تله افرادی نظیر مصطفی مولودی و خضرپاکدامن داده و وارد شدند. هر چند افرادی مثل کارو رسولی (که دستشان به خون کُردها آلوده بود). حقشان را آن طور که باید نگرفتند و تنها بستری شدن در بیمارستان اربیل و آسیب از ناحیه پا برای وی کافی نبود. اما حداقل برای جناح تندروی حدک ثابت شد که این تکروی ها شیوه کار نیست.

سید عزیز نیز راهی را در پیش گرفته که مالک ریگی چندین برابر پیش رفته تر از آن را در سیستان و بلوچستان امتحان کرده بود. گمان نمی رود راهبندان افراد بی دفاع و تیراندازی به سمت آنها اعتبار نظامی به حزب با سابقه ادعایی حدود ۷۰ ساله ببخشد.

انجمن حمایت از قربانیان ترور و خشونت دیار طی مکاتبه ای با سپاه پاسداران به حمایت از آسیب دیدگان چته گری های حزب که در بیمارستان ارومیه بستری هستند درخواست دارد این تیم سید عزیز را نیز مانند تیم کمال خضری به سزای اعمالشان برسانند تا با زدودن آثار ناامنی و چته گری در کردستان ایران شاهد رشد بیش از پیش و روز افزون مناطق کُردنشین این مرز و بوم باشیم.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.