مستند ارتباط حزب دمکرات با عربستان سعودی

میگویند عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد گاهی این جور جاها مصداق دارد. ماجرایی که افشاگری العربیه گاهی کار دست حزب دمکرات کردستان و حزب مردم بلوچستان می دهد. بارها دیار و نادیار اشاره به ارتباطات حدک و حدکا با سعودی ها داشت و حتی فرمانپذیری این دوجریان و دیگرجریانات از سعودی ها در ناامن سازی مناطق داخل کشور را داشت.اما آنها انکار میکردند. این بار خود عرب ها طافت نیاوردند و در نهایت ناشی گری قضیه را لو دادند.

اما بخوانید اصل ماجرا را : این روزها شاهد کارشکنی عربستان سعودی در ابعاد مختلف سیاسی و مذهبی علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم؛ دامنه این اقدامات طیف گسترده ای را شامل می شود، از آغاز جنگ نیابتی علیه متحدان نظام ج.ا.ا تا ممانعت از حضور حجاج ایرانی در مراسم حج امسال همگی از جمله اقداماتی است که عربستان سعودی آن را در دستور کار خود قرار داده است. در همین رابطه رسانه های وابسته به آل سعود نیز در صدد هجمه رسانه ای علیه نظام ج.ا.ا هستند.

رسانه «العربیه» یکی از رسانه های وابسته به آل سعود است که علیه نظام ج.ا.ا اقدام به شایعه پردازی و خبر پراکنی می کند. این رسانه با وارونه جلوه دادن واقعیت ها  و سیاه نمایی درباره رخدادها مجموعه گسترده ای از اخبار و گزارش ها را در رسانه های زیرمجموعه خود منتشر می کند.

همچنان که پیشتر به آن اشاره کردیم، ممانعت آل سعود از حضور حجاج ایرانی در حج امسال حاشیه های بسیاری برای عربستان سعودی ایجاد کرد. در این میان رسانه های سعودی نیز با تمام توان خود تلاش دارند تا موضوع را آنچنان که خود در نظر دارند تفسیر کرده و نمایش دهند. علیرغم اینکه در حج امسال حجاج ایرانی مجبور شدند برای انجام فریضه حج از کشورهای ثالث اقدام نمایند اما با این حال بازهم تعداد حجاج ایرانی بسیار اندک بود.

با این همه این بار عریستان در اقدامات تبلیغی خوددست به دامان عناصر حدکا و حزب مردم بلوچستان شد و  تلویزیون «العربیه» با پخش یک مصاحبه ویدیویی و بازنشر آن در پایگاه اینترنتی خود، مدعی شد که زائران ایرانی حاضر در مراسم حج امسال از عملکرد و مدیریت آل سعود خشنود و راضی هستند و به هیج وجه حامی نظر جمهوری اسلامی ایران درباره حج نیستند!

در این مصاحبه دو تن از زائران[که در زیرنویس، از آنها به عنوان حجاج ایرانی نام برده می شود]، مورد مصاحبه قرار می گیرند و آنها در طول مصاحبه دقیقا همان مطالبی را بیان می کنند که مورد نیاز دستگاه رسانه ای آل سعود است. چند ساعت بعد هویت اصلی مصاحبه شوندگان در شبکه های اجتماعی لو می رود!

جمال پور کریم سرپرست و عضو کمیته فرانسه حزب دمکرات کردستان ایران [سمت راست تصویر] و رضا حسین بر [سمت چپ تصویر] سرکرده حزب مردم بلوچستان و عضو کنگره ملیتهای ایران فدرال. در مصاحبه با شبکه العربیه

همچنان که گفته شد، هویت مصاحبه شوندگان خیلی زود در شبکه های اجتماعی معلوم شد. «رضا حسین بر» از جبهه مردم بلوچستان و «جمال پور کریم» سرپرست حزب دموکرات کردستان در فرانسه کسانی هستند که در این مصاحبه ساختگی اقدام به دروغ پردازی و سیاه نمایی علیه نظام ج.ا.ا می کنند.

هنوز ساعاتی از پخش این گزارش نمی گذرد که حزب دموکرات کردستان در اطلاعیه ای از هویت فردی به نام «جمال پور کریم» به عنوان سرپرست حزب دموکرات کردستان اظهار بی اطلاعی می کند! رسانه های فارسی زبان در داخل و خارج از کشور نیز موضوع را پیگیری می کنند و در نهایت مشخص می شود که «جمال پور کریم» چند ماه پیش با برخی از اعضای خاندان آل سعود در عربستان ملاقات کرده است.

در همین رابطه بخش فارسی بی بی سی نیز مصاحبه ای با مقام ارشد حزب دموکرات کردستان ترتیب داد که در نوع خود جالب توجه بود. یکی از نکات مورد توجه در این مصاحبه اعتراف ضمنی بر برآشفتگی سیاسی در اپوزسیون خارج از کشور است؛ آنچه که در ادامه می خوانید این واقعیت را آشکار می کند.

در ابتدای برنامه «فرناز قاضی زاده»، از «شاهو حسینی»، نماینده حزب دموکرات کردستان ایران در خارج از کشور درباره علت حضور این افراد و همچنین ملاقات آنها با مقام های سعودی می پرسد که میهمان برنامه پاسخ می دهد: «این را باید آقای پور کریم و حسین بر سوال کرد؛ اولا خدمت شما عرض کنم که تشکیلات ما در پاریس فردی به نام «جمال پور کریم» به عنوان سرپرست تشکیلات را ندارد، ایشان تنها عضو حزب دموکرات کردستان هستند و کار مطبوعاتی انجام می دهند و از طریق تلویزیون اینترنتی که داشته به این سفر رفته است و حزب ما هیچگونه اطلاعی از این برنامه نداشته است.

جمال پور کریم در دیدار با یک مقام سعودی

فرناز قاضی زاده در ادامه ضمن اشاره دوباره به مسئولیت «جمال پور کریم» در تشکیلات حزب دموکرات کردستان می گوید: «جالب هست که با جستجوی ساده می توان اسم ایشان را به عنوان سرپرست حزب دموکرات کردستان در فرانسه مشاهده کرد. شما حتی می گویید که عضو حزب هم نیستند!».

شاهو حسینی در پاسخ به نظر فرناز قاضی زاده [مجری برنامه شصت دقیقه] گفت: «نه، من گفتم سرپرست نیستند ولی عضو حزب در آنجا هستند. اظهارات آقای «جمال پور کریم» کاملا شخصی است و نظر من درباره رخدادهای اخیر این است که ما حامی صلح و دوستی در کشورهای همسایه هستیم و در این باره از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. در نهایت این رهبریت حزب هست که آنچه را که به نفع ملت کردستان باشد را در دستور کار قرار می دهند. ما اگر برنامه و اقدامی در دستور کار داشته باشیم حتما در آن باره اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اما فرد دوم که در مصاحبه با العربیه اقدام به دروغ پردازی علیه نظام ج.ا.ا می کند، کسی نیست جز «رضا حسین بر» از حامیان دروغین حقوق مردم بلوچستان ایران؛ او تا پیش از این حضور پررنگی در رسانه‌های بیگانه مانند بی بی سی، صدای امریکا، رادیو فردا، العربیه و… داشته است. درباره او همین بس که در جریان اعدام اعضای گروهک تروریستی جندالله [عبدالمالک و عبدالرئوف ریگی] به خانواده ریگی و مردم بلوچستان عرض تسلیت کرده بود.

«رضا حسین‌بُر» از عناصر تجزیه‌طلب شرق کشور و دبیر حزب رستاخیر در زمان رژیم پهلوی در بلوچستانِ ایران و مسئول حزب مشروطه (وابسته به داریوش همایون) در انگلیس و عضو کنگره سکولار-دموکرات‌ها

همکاری گروهک های تروریست با کشور های عربی آن چنان تلخ است که حتی برخی از اپوزیسیون نیز این همکاری ها را تقبیح کرده اند. به عنوان مثال کیانوش توکلی مدیر خود خوانده سایت ایران گلوبال در مطلبی از رهبران حزب دموکرات کردستان پرسیده شما که یک فرد سکولار هستید و هیجگونه  اعتقاد دینی و مذهبی  ندارید ؛ در مراسم حج چه می کنید؟ آیا حج از نظر شما عملی سیاسی _ عبادی محسوب می شود؟  ایا شما و نماینده حزب دمکرات  به دعوت مقامات سعودی درمراسم حج شرکت کرده اید ؟

وی در ادامه مطلب خود نوشته :”شرکت  شخصیت های سیاسی اپوزیسیون که کوچکترین نشانه مذهبی در زندگی آنان وجود نداشته است ؛ ناگهان در مراسم حج امسال  ظاهر می شوند و سخنان سیاسی بر زبان می رانند در واقع حج امسال را این اقایان سکولار _ دمکرات سیاسی کرد ه اند. مراسمی که سعودی ها همراه در غیر سیاسی بودن مراسم حج تاکید داشته اند . “

ادامه عکس ها :

۱۴۳۵۴۹۹۵_۳۰۳۵۱۱۴۱۰۰۱۸۵۲۳_۷۷۹۶۱۸۹۷۵۳۹۱۴۰۹۷۲۰_n

حاجی جمال پورکریم:

۶۴۵۲۱۸۷۵

Image result for ‫جمال پور کریم+عربستان سعودی‬‎

http://diarunadiar.com/wp-content/uploads/2016/02/707-326x196.jpg

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.