نامه محمد رضا اسکندری مدیر کردانه به مصطفی هجری

محمد رضا اسکندری مدیر وبسایت و رادیو “کردانه” خطاب به مصطفی هجری نامه‌ایی رانوشته است که نسخه‌ایی از آن برای هاوری آمده است.

متن کامل نامه:

نامه سرگشاده محمدرضا اسکندری به دبیر حزب دمکرات کردستان

  چند روز پیش یکی از کادرهای شما به نام آقای جمال پور کریم در حالی که لباس مراسم حج بر تن داشت در یک مصاحبه با العربیه بر خلاف عرف اجتماعی و سیاسی حزبی که قاضی محمد، قاسملو و شرفکندی آن را رهبری کردند به تمجید از حکومت عربستان پرداخت. تعریف و تمجید از حکومتی که همه جهان خوب می داند  فقط در سال گذشته در آن کشور در مراسم حج  بیش از ۲۰۰۰ نفر جان باختند، کشوری که زنان در آن حتی حق رانندگی ندارن و دهها نفر در سال همانند داعش با شمشر در خیابان گردن زده می شوند. رژیمی که بنابر همه شواهد یکی از شکل دهندگان داعش در منطقه بوده و هست. همان داعشی که صدها روستا و شهر عرب و کرد را ویران نموده است و خواهران و مادران ما را در مناطق ایزدی اسیر و به نام کنیز در بازارهای موصل و شهرهای دیگر فروخت.

سئوال من به نام یک کرد روژهلاتی از شما به عنوان دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران این است:

آیا شما هم حرکت و حرف های حاجی جمال را که از افراد نزدیک به شما است قبول دارید؟

آیا خط مشی حزب شما عوض شده است ؟ آیا جایگاه شما و حدکا در این جنگ نیابتی در کنار ارتجاع وهابی و سلفی است؟

آیا آن حزبی که پیشوای بزرگ ملت کرد قاضی محمد بنیان نهاد و مرگ را بر چوبه دار ترجیح داد تا همکاری با بلوک شرق و غرب، به فراموشی سپرده شده است.

بنظر من تائید این حرکت ها به معنای وارد شدن حدکا در باتلاق جنگ نیابتی است و دود آن به چشم مردم روژهلات بخصوص زندانیان و فعالین اجتماعی داخل خواهد رفت.تا دیر نشده است امید است شما بتوانید این هرج و مرج سیاسی و بی برنامگی را که گریبانگیر حزب شده پایان دهید و با کمک روشنفکران خارج و داخل حدکا را بر اساس اصول پیشوا به پیش ببرید.

با احترام

محمدرضا اسکندری

1 Comment

  1. جناح مصطفی هجری حزب دموکرات کاملا تحت کنترل هورامی ها و پاوه ای هاست و این مزدوران خودباخته برای مطرح کردن خود در میان مردم کرد و تحت الشعاع قرار دادن جناح خالد عزیزی اقدام به فعالیتهای تروریستی میکنند. کسی نیست که به مزدوران هورامی در حزب بگوید آخر ای بی هویتها و خودباخته ها حزب دمکرات کردستان اگر چیز ارزشمندی بود الان دست مهابادی ها و بوکانی ها و سقزی ها و سنندجی ها بود و هرگز به شما پشت کوهی های هورامی و پاوه ای سپرده نمیشد!!!!!!!!!!!!!!
    پس ای پاوه ای ها و ای هورامی های عضو یا طرفدار حزب از خواب خرگوشی بیدار شوید.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.