موج جدیدی از اختلاس و دزدی در راس رهبری گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان

همین چندی پیش بود که در گزارشی از سرقت دهها هزار دلار وجه نقد توسط شمال پیران از اعضای رهبری گروهک حزب آزادی کردستان پرده برداشتیم.
و در ادامه این دزدی ها،با خبر شدیم رزگار عباس زاده از اعضای قدیمی این گروهک نیز که از مردادماه سالجاری از گروهک حسین یزدان پناه جدا شده بود،با سرقت مبلغی بالغ بر ۶ دفتر،معادل(۶۰ هزار دلار)از شمال عراق خارج و به سمت ایتالیا فرار کرده است.
گفته می شود رزگار عباس زاده از مدتها پیش با حسین یزدان پناه به شدت دچار اختلاف و کشمکش شده بود.
علت اختلافات و درگیری ها،به جهت بذل توجه و ارتقای جایگاه هلو رمشتی بوده است.
هلو رمشتی سال گذشته در حادثه ای درون گروهی،یکی از دستانش را از دست داد و از آن زمان تا کنون برای ساکت کردن نامبرده از سوی حسین یزدان پناه ارتقای پست گرفته بود.
البته این اولین مورد دزدی در بین سران این گروهک نبوده و بارها این اتفاق در این گروه،روی داده است.
شمال پیران که از اعضای مطرح این گروهک محسوب می شود،پس از دزدی کلانی که از خزانه داری کرده بود،در ابتدا مورد غضب حسین یزدان پناه قرار می گیرد.
اما در ادامه با توجه به اینکه این ماجرا به شدت روی وجهه سران گروه تاثیر منفی گذاشته بود و در بین اعضای خود نیز،حسین یزدان پناه سرزنش می شد،نامبرده ناچار می شود با شمال پیران توافقی انجام دهد تا این رسوایی از این بیشتر گسترش پیدا نکند و سروصداها نیز بخوابد!
بر اساس توافق صورت گرفته بین حسین یزدان پناه با شمال پیران،سرکرده “پاک” به شمال پیران پیشنهاد می دهد در صورتیکه شمال پیران،در حمایت از سرکرده گروهک حزب آزادی کردستان،مطالبی بیان کند،یزدان پناه نیز از این خطای شمال پیران چشم پوشی کند و ماجرا را به فراموشی می سپارد!
این دزدی ها و اختلاس های کلان در بین رهبران این گروهک،در حالی صورت می گیرد که پیشمرگان حزب آزادی کردستان که هر چند ماه یکبار نیز یکی از آنها کشته می شود،و با جانشان بازی می کنند،ماهیانه تنها ۲۰ هزار دینار دریافت می کنند،اما سران این گروهک با دزدی و اختلاس،به عیاشی های خود مشغولند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.